Choroby przewlekłe: przejście pacjentów z opieki pediatrycznej do ośrodków dla dorosłych

512422611
Fot. Thinkstock/Getty Images
Jesteś młodym pacjentem chorym przewlekle? Wypełnij ankietę przygotowaną przez Rzecznika Praw Pacjenta.
Medexpress 2017-01-10 09:18

Młodzi pacjenci z chorobą przewlekłą rozpoznaną w dzieciństwie chorują lub mogą chorować nadal będąc dorosłymi. Ważna jest wówczas płynna kontynuacja leczenia, która może być zakłócona przez różnego rodzaju kłopoty napotkane przez pacjentów. Z tego powodu Rzecznik Praw Pacjenta wraz z Fundacją Iskierka, Fundacją NeuroPozytywni, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Matio Fundacją Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę oraz Fundacją Pokancerowani zajął się poszukiwaniem sposobu na zapewnienie jak najmniej kłopotliwego przejścia pacjentów z opieki pediatrycznej do ośrodków dla dorosłych.

Aby uzyskać informacje, które wskażą najskuteczniejsze propozycje rozwiązania tych problemów RPP opracował – we współpracy z organizacjami pozarządowymi – ankietę (Ankieta: https://goo.gl/forms/n4jqXiXr3VOaxIOY2).

Jej wyniki będą źródłem informacji, które wskażą najskuteczniejsze propozycje rozwiązania problemów młodych pacjentów, którzy po osiągnięciu pełnoletniości będą musieli zmienić lekarza i placówkę medyczną, w której dotychczas się leczyli.
Ankieta ma charakter anonimowy, a jej wypełnienie zajmuje nie więcej niż 10 minut.

Źródło: Rzecznik Praw Pacjenta

PDF

Zobacz także

  • Antykoncepcja po polsku

    Co piąta użytkowniczka tabletek antykoncepcyjnych nie potrafi stwierdzić, czy zabezpieczają one przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Co jeszcze wynika z badania przeprowadzonego wśród niemal 18 tys. Polek?
comments powered by Disqus