Naczelna Rada Lekarska przedstawiła stanowisko w sprawie liceów pielęgniarskich

Fot. Jacek Sielski
Ministerstwo Zdrowia proponuje powrót liceów pielęgniarskich. Sama zainteresowane są przeciwko. Teraz głos w sprawie zabrała Naczelna Rada Lekarska.
Alicja Dusza 2016-08-23 08:46

Prezydium NRL przedstawiło stanowisko w zmiany systemu kształcenia pielęgniarek i położnych. Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, po zapoznaniu się ze stanowiskiem z dnia 19 lipca 2016 r. Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w sprawie propozycji Ministra Zdrowia dotyczącej wprowadzenia zmian systemowych w obszarze kształcenia pielęgniarek polegającej na powrocie do systemu kształcenia w zawodzie pielęgniarki w liceach medycznych/technikach, popiera postulaty zawarte w przedmiotowym stanowisku.

Naczelna  Rada Pielęgniarek i Położnych stanowczo sprzeciwiła się zmianom w systemie kształcenia. Jak informuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych minister zdrowia podtrzymuje pomysł utworzenia liceów medycznych. Nie udało się również osiągnąć porozumienia ws. norm zatrudnienia i wymogów kwalifikacyjnych.

Źródło: NIL

PDF

Zobacz także

  • Antykoncepcja po polsku

    Co piąta użytkowniczka tabletek antykoncepcyjnych nie potrafi stwierdzić, czy zabezpieczają one przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Co jeszcze wynika z badania przeprowadzonego wśród niemal 18 tys. Polek?
comments powered by Disqus