Rzecznik Praw Dziecka apeluje w sprawie smogu

1-ThinkstockPhotos-490577035
W związku z niepokojącymi informacjami o zjawisku wielokrotnego przekraczania norm zanieczyszczenia powietrza w różnych regionach kraju Rzecznik Praw Dziecka zaapelował do szefów trzech resortów: edukacji, zdrowia i środowiska.
Medexpress 2017-01-10 09:33

- Potrzebne procedury smogowe dla placówek oświatowych - uważa Marek Michalak i apeluje o sformułowanie wytycznych uwzględniających sposób postępowania placówek oświatowych i innych miejsc pobytu dzieci w takich sytuacjach.

Zdaniem RPD problem smogu w sposób szczególny dotyczy dzieci.

- Nie jest nowy, jednak wydaje się, że w chwili obecnej stanowi większe zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci – pisze w wystąpieniu do Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła oraz Ministra Środowiska Jana Szyszki.

Rzecznik w wystąpieniu zwrócił się o podjęcie współpracy w celu jak najskuteczniejszej ochrony zdrowia dzieci. Zaapelował o pilne sformułowanie wytycznych o charakterze systemowym, uwzględniających sposób postępowania placówek oświatowych i innych miejsc pobytu dzieci w sytuacji podwyższonych norm zanieczyszczenia powietrza, a następnie przekazanie informacji w tym zakresie do wiadomości publicznej za pośrednictwem środków masowego przekazu, kuratorów oświaty, SANEPID-ów, samorządów, dyrektorów placówek i in.

Źródło: Rzecznik Praw Dziecka

PDF

Zobacz także

  • Antykoncepcja po polsku

    Co piąta użytkowniczka tabletek antykoncepcyjnych nie potrafi stwierdzić, czy zabezpieczają one przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Co jeszcze wynika z badania przeprowadzonego wśród niemal 18 tys. Polek?
comments powered by Disqus
Tagi: smog