imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi

Co powinny jeść matki karmiące? Specjalista obala mity

Łukasz Tokarski
12 marca 2014 10:03

Czego nie powinny jeść matki, które karmią dziecko? To jedno z pytań, które lekarzom zadają młode matki. Jak się okazuje, nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

Zdaniem doradcy laktacyjnego Małgorzaty Gierada-Radoń kobiety karmiące nie powinny stosować żadnej specjalnej diety. Młode matki powinny jeść owoce, warzywa, nie powinno w ich diecie zabraknąć białka i tłuszczów.

– Mama karmiąca piersią może wszystko jeść i powinna pić dużo wody. Oczywiście tak z dzieckiem, jak i z dorosłymi: są rzeczy, których dzieci mogą nie tolerować, ale nie wolno nam ich od razu eliminować z diety. Nie pijemy alkoholu, unikamy mocnej kawy, mocnej herbaty, zaczynamy oczywiście od produktów lekkostrawnych. Nie powinno się odstawiać produktów, kiedy u dziecka pojawi się kilka krostek lub kiedy jest trochę niespokojne – mówi Małgorzata Gierada-Radoń, konsultantka laktacyjna.

Jej zdaniem mleko matki jest najzdrowszym pokarmem dla dziecka. Chroni je m.in. przez wczesnym rozwojem alergii czy zakażeń układu pokarmowego i oddechowego.

Źródło: newseria

Przejdź do: Pacjent | Video