Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kompleksowe leczenie raka piersi staje się rzeczywistością

MedExpress Team

Szymon Chrostowski

Opublikowano 16 września 2015 16:57

Kompleksowe leczenie raka piersi staje się rzeczywistością - Obrazek nagłówka
S_med
Z wielkim optymizmem przyjąłem wiadomość o ukazaniu się projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia wprowadzające standardy kompleksowego leczenia raka piersi. We wtorek 16 września b.r. projekt trafił do konsultacji społecznych.

Z wielkim optymizmem przyjąłem wiadomość o ukazaniu się projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia wprowadzające standardy kompleksowego leczenia raka piersi. We wtorek 16 września  b.r. projekt trafił do konsultacji społecznych.

Oficjalna prezentacja projektu miała miejsce podczas spotkania z cyklu Polaków Zdrowia Portret Własny w Poznaniu (11.09.15), gdzie w towarzystwie przedstawicieli Federacji Stowarzyszeń Amazonki oraz Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Wiceminister Zdrowia Piotr Warczyński publicznie zaprezentował dawno oczekiwany model wdrożenia w Polsce specjalistycznych ośrodków leczenia raka piersi (Breast Cancer Units). Nieprzypadkowo ta swoista inauguracja miała miejsce w Poznaniu – kolebce polskich Amazonek. To właśnie Amazonki odegrały główną rolę w promocji i dążeniu do wprowadzenia najlepszej opieki nad pacjentkami w kraju. Od prawie dwóch dekad liderką i twarzą tego sprawdzonego na świecie rozwiązania jest Krystyna Wechmann, prezes Federacji.

Kompleksowe, wielodyscyplinarne ośrodki raka piersi to dobry krok ku na poprawie jakości leczenia raka piersi, podwyższeniu przeżywalności chorych, poprawy jakości ich życia w trakcie i po  zakończeniu leczenia.

Zalecenia tworzenia wielodyscyplinarnych zespołów/ośrodków wyspecjalizowanych w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów piersi wprowadziła też Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie raka piersi w Unii Europejskiej (2002/2279 (INI)) oraz Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie raka piersi w rozszerzonej Unii Europejskiej (RE / 636089EN.doc). B6-0528 / 2006.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych nie mogła nie wspierać tego propacjenckiego rozwiązania zbliżającego nas do najwyższych światowych standardów. Mam nadzieję, że coraz więcej ośrodków onkologicznych będzie starało się sprostać wymogom i zapewniać najlepszą jakość opieki polskim pacjentkom.

Podobne artykuły

Monosnap Book kw1.pdf - Adobe Acrobat Reader (64-b
„Służba Zdrowia”

Urodzone za wcześnie

19 kwietnia 2024
Zrzut-ekranu-2022-11-24-o-122823
19 kwietnia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA

Asystent lekarza

8 stycznia 2024
Celine_Dion_2012_
Dr n. med. Marek Derkacz

Jak wyleczyć Céline Dion?

27 grudnia 2023
Katarzyna-Czyzewska-nowe2
28 listopada 2023
Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

OECD: nad Wisłą bez zmian

13 listopada 2023
Msolecka
Felieton

Razem wspiera rząd z osobna

10 listopada 2023
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

E-papierosy na receptę

17 maja 2023
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

System szpitalny padł

17 kwietnia 2023