Prof. Zembala na pewno ociepli wizerunek rządu

Łanda
Zupełnie nie zaskoczyła mnie nominacja prof. Zembali na ministra zdrowia.
Dr Krzysztof Łanda 2015-06-16 07:20

Łanda

Zupełnie nie zaskoczyła mnie nominacja prof. Zembali na ministra zdrowia. Wielu może potwierdzić, że od samego początku tak, i tylko tak, typowałem. To skuteczny zabieg ze strony PO. Prof. Zembala na pewno ociepli wizerunek rządu, a przede wszystkim MZ, a to bardzo ważne dla PO w świetle zbliżającej się kampanii parlamentarnej.

 Z drugiej strony niewiele można zrobić w 4 miesiące, szczególnie że zbliżają się wakacje. Na pewno prof. Zembala, jako minister nie jest w stanie w tak krótkim czasie uruchomić RUMu, wprowadzić ubezpieczeń komplementarnych, zmienić umiejscowienie i działalność agencji taryfikacji, wymienić urzędników, którzy od lat tworzą w ochronie zdrowia prawo albo tych, którzy tak nieudolnie zajmują się polityką lekową. Nie zdąży poprawić zarządzania koszykiem, a szczególnie jego częściami nielekowymi, ani nie poprawi sytuacji kadrowej pielęgniarek czy lekarzy. Nie wiem czy prof. Zembala ma gotowy program zmian w ochronie zdrowia, ale na pewno czas 4 miesięcy mógłby poświęcić na poważne prace studyjne w zakresie niezbędnych zmian w systemie. Czy tak się stanie? Najpewniej nie, gdyż kampania parlamentarna i festiwal nowej fali obietnic, w ramach działań PRowych, stanie się narzuconym priorytetem.

PDF

Zobacz także

  • Antykoncepcja po polsku

    Co piąta użytkowniczka tabletek antykoncepcyjnych nie potrafi stwierdzić, czy zabezpieczają one przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Co jeszcze wynika z badania przeprowadzonego wśród niemal 18 tys. Polek?
comments powered by Disqus