Przegląd prasy: Stenty z darowizny wszczepiane za pieniądze?

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
Przybywa alkoholików, którzy chcą się leczyć. Reklama leków na receptę …tylko z zabezpieczeniem. Pacjent ma prawo do łagodzenia bólu - zmiany w przepisach. Kardiolog oskarżony przez Ziobrę ponownie w tarapatach. Więcej w przeglądzie prasy.
medexpress 2017-01-11 07:21

Stenty z darowizny wszczepiane za pieniądze?

Kardiolog oskarżony przez Ziobrę znowu ma kłopoty. W kilkunastu placówkach medycznych policja zabezpieczyła część dokumentacji pacjentów. Jest bowiem podejrzenie, że do zabiegów kardiologicznych wykorzystano wyroby, które jako darowiznę otrzymał Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Przybywa alkoholików, którzy chcą się leczyć

Ponad 350 tys. osób, czyi o ¼ więcej niż pięć lat temu, uczestniczy w terapii uzależnień. Problem jak zwykle leży w pieniądzach. Brakuje środków na opiekę nad nimi. A gminy nie są chętne, by dołożyć – pisze DGP.

Reklama leków na receptę

…tylko z zabezpieczeniem. Właściciel portalu dla medyków musi usunąć reklamy leków na receptę. Zwykłe oświadczenie "Tak, jestem lekarzem" nie wystarczy. Więcej w Rzeczpospolitej

Pacjent ma prawo do łagodzenia bólu

W Rzeczpospolitej także o przyjętej przez rząd nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Co się zmieniło? Personel medyczny musi dostosować dawkę leku przeciwbólowego tak, aby był skuteczny i ulżył pacjentowi w cierpieniu. 

PDF

Zobacz także

comments powered by Disqus
Tagi: kardiologia