Centrum Zdrowia Dziecka ma wreszcie dyrektora

fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Stanowisko dyrektora CZD zwolniło się na początku lutego, po tym, jak minister odwołał piastującego tę funkcję prof. Książyka. Konkurs na jego stanowisko został unieważniony z powodu braku chętnych, a na dyrektorskim fotelu zasiadła prof. Małgorzata Syczewska.

Decyzja ministerstwa to właściwie potwierdzenie stanu faktycznego, bo prof. Syczewska pełniła obowiązki dyrektora szpitala po odwołaniu prof. Janusza Książyka. W Centrum Zdrowia Dziecka była też jego zastępcą ds. nauki.

Prof. Małgorzata Syczewska nadzoruje działalność Pracowni Diagnostyki Narządu Ruchu. Zawodowo interesuje się obiektywną ilościową analizą chodu w normie i patologii, ruchem kręgosłupa podczas chodu, ilościowymi metodami oceny stopnia spastyczności oraz badaniami równowagi. Swoją pracę doktorską poświęciła systemom biomechaniki i sterowania kończyny górnej człowieka.

Stanowisko dyrektora Instytutu – Pomnik Zdrowia Dziecka zwolniło się na początku lutego, po tym jak Bartosz Arłukowicz odwołał piastującego tą funkcję prof. Janusza Książyka. Minister Zdrowia tłumaczył wtedy, że dyrektor nie daje gwarancji wdrożenia kompleksowego programu naprawczego, a szpital pogrąża się w zadłużeniu.

Decyzja Arłukowicza została przez wielu komentatorów uznana za kontrowersyjną, bo zapadła po tym jak prof. Książyk napisał do ministra list, w którym relacjonował trudną sytuację szpitala i prosił o finansową pomoc. Dodatkowe pieniądze jednak się nie znalazły, a szef resortu zdrowia powołał zespół, który skontrolował sytuację w CZD. Wynikiem jego prac był raport, który doprowadził do odwołania dyrektora ze stanowiska.

W marcu rada naukowa instytutu ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora, który z powodu braku chętnych został ostatecznie unieważniony.

czytaj...

Polecamy

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.