Przegląd prasy 15 tys. dla lekarza, to za mało?

86498561
Fot. Thinkstock / Getty Images
W przeglądzie prasy m.in. o poszukiwaniach lekarzy w Nysie, proteście w Sejmie i stojących na parkingach dentobusach.
Medexpress 2018-04-24 07:17

15 tys dla lekarza. Chętnych brak

Starostwo w Nysie poszukuje lekarzy. Proponuje 15 tys. zł pensji i opłacenie mieszkania. Nikt się nie zgłosił - pisze w "Gazecie Wyborczej" Mateusz Majnusz.

Sejm: chcą wziać protestujących bólem

To tytuł artykułu Ludmiły Anannikowej w "Gazecie Wyborczej". Kancelaria Sejmu odmówiła wpuszczenia rehabilitantów do protestujących w parlamencie niepełnosprawnych.

Irytacja rodziców wróciła z cała mocą

Taki tytuł nosi wywiad w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Grzegorz Osiecki rozmawia z dr Agnieszką Dudzińską z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Rozmowa dotyczy postulatów rodziców dorosłych dzieci niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. Według Agnieszki Dudzińskiej budżet na rok 2019 nie pomieści zwiększenia wydatków o 2 mld sł.

Szczepienia: sceptycy zbierają podpisy

Marszałek Sejmu zarejestrował komitet, który chce znieść obowiązkowe szczepienia ochronne - pisze w "Rzeczpospolitej" Wiktor Ferfecki. Zarejestrowany przez Marka Kuchcińskiego komitet ma 3 miesiące na zbiórkę 100 tys. podpisów. Wtedy nowelizacja może trafić do Sejmu.

Złe geny autyzmu

To tytuł artykułu Malwiny Użarowskiej opublikowany w "Rzeczpospolitej". Przyczyny autyzmu nadal są dla naukowców zagadką, ale ostatnie doniesienia sugerują, że autyzm może być w specyficzny sposób dziedziczony. Nie ma jednak jednego, odpowiedzialnego genu.

Lekarz odpowie za asystenta

Rząd przyznając pomoc lekarzom przy wystawianiu nowych, elektronicznych zwolnień, nakłada na nich pełną odpowiedzialność za błędy popełnione przez asystenta medycznego, który zwolnienie wypisał - czytamy w "Rzeczpospolitej" o projekcie, który trafił właśnie do konsultacji społecznych.

Koniec z dzieleniem opakowań leków

Tak zapowiadają aptekarze. Urzędnicy resortu zdrowia przekonują, że nie ma do tego podstaw, a na sporze tracą pacjenci - pisze Patryk Słowik w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Dentobusy na parkingu

Mobilne gabinety stomatologiczne miały wyjechać w trasy na począku kwietnia. Jednak w niektórych oddziałach NFZ wciąż nie rozstrzygnięto konkursów, bo nikt się nie zgłosił - pisze w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Agata Szczepańska.

PDF

Zobacz także