Przegląd prasy: 6 powodów, żeby nosić maskę także po szczepieniu COVID-19

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-01-22 07:00

Prof. Zembala o szczepieniach przeciw COVID-19: Nie mam żadnych wątpliwości. Wierzę, że pandemia uczyni nas trochę lepszymi ludźmi

Pierwsi seniorzy zostaną zaszczepieni przeciw COVID-19 już w poniedziałek, 25 stycznia. W piątek, 22 stycznia uruchomiona zostanie rejestracja kolejnej grupy seniorów, w wieku 70-79 lat. Wśród osób, które już się zaszczepiły jest wybitny kardiochirurg i dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca prof. Marian Zembala, który wraz z prof. Zbigniewem Religą przeprowadził pierwszą w Polsce udaną transplantację serca. Choć ponad dwa lata temu sam przeszedł udar, nie miał wątpliwości przed przyjęciem preparatu - informuje Polska the Times.

Nie boję się szczepień - mówi Paweł Grzesiowski i odpowiada na najczęstsze pytania na temat szczepień na COVID-19

Szczepienie na COVID-19 to jedyny sposób, by zatrzymać pandemię. Temat budzi jednak wiele obaw i wątpliwości, które warto od razu wyjaśnić. Na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące szczepionek i szczepień przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 odpowiada immunolog i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, dr Paweł Grzesiowski - informuje Polska the Times.

Brytyjski szczep koronawirusa już w Polsce

Brytyjska mutacja koronawirusa, która dotarła do Polski, nie będzie ostatnią – ostrzegają eksperci. Rząd planuje śledzić jej rozprzestrzenianie - informuje Rzeczpospolita.

6 powodów, żeby nosić maskę także po szczepieniu COVID-19

Amerykańscy eksperci w dziedzinie zdrowia uważają, że osoby zaszczepione przeciw COVID-19 i ozdrowieńcy wciąż powinni nosić maski, unikać tłumów i dezynfekować ręce - informuje Gazeta Wyborcza.

PDF

Zobacz także