Adamed, Amgen i Sanofi nowymi partnerami WHIH

Medexpress

Opublikowano 17 grudnia 2021, 15:38

Medexpress

Opublikowano 17 grudnia 2021, 15:38

Pod koniec listopada obyło się podpisanie porozumienia o współpracy z polską firmą Adamed. Porozumienie podpisał dr hab. n. med. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych oraz Paweł Roszczyk Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Zarządzający.

- Wraz z przystąpieniem do Warsaw Health Innovation Hub, stajemy się częścią ważnej dla pacjentów platformy rozwoju innowacji w systemie ochrony zdrowia. Wraz z zespołem Adamed mamy nadzieję, iż agregowany wspólnie potencjał wiedzy i międzynarodowych doświadczeń jakie są udziałem każdego z pomiotów członkowskich, będzie inkubatorem inicjatyw strategicznych, odważnych i przełomowych w zakresie poprawy jakości i leczenia w Polsce. Czas pandemii był i jest, co oczywiste okresem szczególnej próby odpowiedzialności i współdziałania branży. Stąd też naturalna obecność Adamed w Hubie. Dialog, otwartość i gotowość działania na rzecz pacjentów w szerokim gronie interesariuszy są dla nas kluczowe – mówił Paweł Roszczyk członek Zarządu Adamed Pharma S.A., dyrektor zarządzający.

Prezes ABM dr hab. n. med. Radosław Sierpiński podkreślił - Warsaw Health Innovation Hub jest inicjatywą otwartą i cieszy nas, kiedy dołączają kolejni partnerzy. Do tej pory w szeregi WHIH wstępowali głównie globalni gracze. Podpisanie umowy z polską firmą Adamed jest dla mnie szczególnie ważne, bo bardzo zależy nam na polskich firmach - ich rozwoju, doświadczeniu i zaangażowaniu w naszą inicjatywę. Wiem, że nasze rodzime firmy mają bardzo wiele do zaoferowania w zakresie rozwoju innowacji, nowych technologii, wyrobów medycznych czy rozwiązań cyfrowych. Liczę, że wspólnie uda nam się wypracować rozwiązania, które będą rozwijać, usprawniać i unowocześniać system ochrony zdrowia dla dobra polskich pacjentów.

Z kolei w tym tygodniu prezes Sierpiński podpisał porozumienie z firmą Amgen, którą reprezentował Jacek Graliński, dyrektor ds. Korporacyjnych.

- Warsaw Health Innovation Hub jest świetną platformą do prowadzenia roboczego dialogu i realizacji wspólnych projektów publiczno-prywatnych, nakierowanych na konkretne wyzwania w systemie ochrony zdrowia. Amgen dołączając do tej inicjatywy chciałby być inspiratorem i partnerem w wypracowaniu modelu wykorzystania rzeczywistych danych, tak niezbędnego w systemie ochrony zdrowia coraz bardziej nakierowanego na wynik zdrowotny - powiedział Jacek Graliński, dyrektor ds. korporacyjnych Amgen.

Również w tym tygodniu w szeregi WHIH wstąpiła firma Sanofi. Podczas spotkania w siedzibie Agencji Badań Medycznych porozumienie o współpracy z Sanofi podpisały Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce oraz Magdalena Kruszewska – Central and South Europe MCO Lead, Sanofi.

- Cieszę się, że podjęliśmy współpracę z Warsaw Health Innovation Hub i wraz z innymi partnerami tego przedsięwzięcia, będziemy w stanie wesprzeć dalsze usprawnianie polskiego systemu ochrony zdrowia, co finalnie, i w to głęboko wierzę, oznacza realną poprawę sytuacji pacjentów w naszym kraju, w tak trudnych obecnie czasach. Bardzo chciałabym aby Polacy mieli coraz szerszy dostęp do wielu przełomowych terapii, ale również aby osiągali jak najlepsze wyniki leczenia lekami, które są już u nas dostępne. Ufam, że wspólnie z Agencją Badań Medycznych będziemy pracować nad inicjatywami wspierającymi ten cel – powiedziała Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce.

Źródło: mat. prasowe

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

amgen / Sanofi / adamed / ABM / Warsaw Health Innovation Hub
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31