Wielka Brytania:

Antyszczepionkowcy zaatakowali siedzibę BBC. A przynajmniej tak im się zdawało…

Medexpress

Opublikowano 10 sierpnia 2021, 11:47

Fot. Getty Images/iStockphoto
Medexpress

Opublikowano 10 sierpnia 2021, 11:47

Celem antyszczepionkowców była siedziba telewizji informacyjnej, która popularyzuje szczepienia. Tymczasem oburzeni planowanymi obostrzeniami Brytyjczycy otoczyli Centrum Telewizyjne, które jest obecnie wynajmowane przez ITV realizujące programy takie, jak „Good Morning Britain”. Właściwa siedziba BBC znajduje się pięć mil dalej, na Portland Place.


Charlene White, współprowadząca program Loose Women, w którym głównym tematem tego dnia była menopauza, nie kryła swej wdzięczności dla policji, która w czasie jej nagrania broniła dostępu do studia przed przeciwnikami szczepionek (mimo, że jeszcze nie ma takich preparatów na menopauzę).


Wśród protestujących był naczelny antyszczepionkowiec Wielkiej Brytanii, Piers Corbyn, o którym niedawno pisaliśmy, gdy udało się parze youtuberów nagrać go na ukrytą kamerę i przekonać do wygłaszania pozytywnych tez nt. szczepionki AstraZeneca (wówczas przyjął zapłatę w banknotach z gry Monopoly). Corbyn, podczas gdy inni protestujący krzyczeli, że telewizja to wirus, nawoływał swoich sprzymierzeńców do tego, by „przejąć tych drani” z BBC. Setki ludzi przed budynkiem studia skandowało „wstydź się”. Doszło także do bójek z policją. Nikt nie został aresztowany.


To nie pierwszy raz, kiedy stacja BBC musiała radzić sobie z rosnącą agresja ze strony antyszczepionkowców. Dyrektor wiadomości BBC, Fran Unsworth, ostrzegła, że nadużycia wobec jej dziennikarzy to rosnący problem i przygotowywane są dla personelu szkolenia, jak radzić sobie z tego rodzaju atakiem.

Źródło: The Guardian

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Wielka Brytania / koronawirus / protest antyszczepionkowców
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31