BCC: IOWISZ to jedno z największych osiągnięć MZ

Bez tytułu
BCC ocenia osiągnięcia Ministerstwa Zdrowia w pierwszym półroczu rządu premier Beaty Szydło.
Medexpress 2016-05-18 07:58

Mapy potrzeb zdrowotnych i stworzenie Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Służbie Zdrowia (IOWISZ) to jedne z największych osiągnięć Ministerstwa Zdrowia w pierwszym półroczu rządu Premier Beaty Szydło - ocenia BCC.

- IOWISZ to niezwykle ważny instrument gwarantujący właściwe kierowanie środków inwestycyjnych także unijnych w rozwój infrastruktury w służbie zdrowia. Zarówno podstawa tworzenia, jak i zasady funkcjonowania tego systemu zasługują na akceptację. To ważny instrument w ocenie zasadności wykorzystania i rozliczania nie tylko środków unijnych. Głównym celem nowej procedury jest przejrzyste i racjonalne wydatkowanie pieniędzy. Starający się o nie podmiot będzie musiał we wniosku udowodnić zasadność przyznania dofinansowania na daną inwestycję. Kaskadowa ocena wniosku: oddział NFZ, marszałek województwa i wojewoda gwarantuje rzetelność i przejrzystość podejmowanych decyzji.

Mapy potrzeb zdrowotnych posłużą przygotowaniu, w oparciu o rzetelne analizy, także decyzji inwestycyjnych, o których mowa w Instrumentach Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Służbie Zdrowia (IOWISZ) - ocenia BCC.

Źródło: BCC

PDF

Zobacz także