II Międzynarodowy Kongres Medycyny Personalizowanej w Mediolanie

Beata Jagielska: Wdrażając medycynę personalizowaną, musimy myśleć o zmianach systemowych

Medexpress

Opublikowano 30 listopada 2018, 09:05

Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress

Opublikowano 30 listopada 2018, 09:05

Wśród uczestników polskiej delegacji znaleźli się członkowie Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej, w tym m.in. dr n. med. Beata Jagielska - prezes PKMP, prof. Joanna Chorostowska-Wynimko, prof. Renata Langfort, prof. Elżbieta Sarnowska, Beata Ambroziewicz, prof. Andrzej Marszałek, prof. Janusz Siedlecki, Łukasz Kozera, Janusz Homa, prof. Bartosz Wasąg. Kongres był poświęcony wymianie doświadczeń w obszarze medycyny personalizowanej, zarządzania „Big data” oraz możliwościom rozwoju innowacyjnej medycyny.

W wydarzeniu uczestniczyli również młodzi lekarze i naukowcy z Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curii w Warszawie, Centrum Onkologii w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy uczestniczą w Zimowej Szkole Medycyny Personalizowanej.

Dr n. med. Beata Jagielska, prezes Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej, powiedziała w rozmowie z Medexpressem, że medycyna personalizowana dynamicznie rozwija się od kliku lat. - Pojęcie medycyny personalizowanej można sprowadzić do doboru właściwego leku do pacjenta, w odpowiednim czasie. Definicja doboru właściwego leku, to nic innego jak medycyna precyzyjna. Medycyna personalizowana, to szersze pojęcie, które zawiera w sobie działania w obszarze naukowym - tłumaczyła. - Wdrażając medycynę personalizowaną, musimy myśleć o zmianach systemowych. Pamiętajmy, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie jest kosztownym obszarem medycyny - dodała.

27 listopada odbyła się polska sesja, w ramach której zaprezentowano osiągnięcia Polski w obszarze medycyny personalizowanej. Warto przypomnieć, że w czerwcu br. Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej była organizatorem III Międzynarodowej Letniej Szkoły Medycyny Personalizowanej, która cieszyła się ogromnym powodzeniem oraz otrzymała bardzo dobre recenzje zarówno od uczestników, jak również ze strony Europejskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

medycyna personalizowana / Beata Jagielska
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31