Forum Ekonomiczne w Krynicy

Beata Szydło zadowolona z ministra zdrowia

Medexpress

Opublikowano 06 wrzesnia 2017, 09:10

Zdj. Agencja Gazeta
Medexpress

Opublikowano 06 wrzesnia 2017, 09:10

Od miesięcy media spekulują na temat zmian w rządzie. Jednym z najczęściej wyminianych przy tej okazji ministrów jest Konstanty Radziwiłł.

Tymczasem już drugi raz w ostatnim czasie premier Beata Szydło pozytywnie oceniła swój rząd.

Odbierając nagrodę Człowieka Roku XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy, premier powiedziała:
– Mogę śmiało powiedzieć, że nie ma tej chwili w rządzie ministra, który nie ma się czym poszczycić – podkreśliła. – Wszystkie resorty wspaniale pracują i dzięki temu możemy powiedzieć, że tak dużo dobrego się dzieje - oceniła prace ministrów Beata Szydło.

Konstanty Radziwiłł publicznie na początku kwietnia deklarował, że ani nie spodziewa się odwołania z rządu, ani nie rozważa honorowej dymisji, jeśli wprowadzane przez niego reformy się nie powiodą. – Zmiana jest dobrze przygotowana. Ona nie jest żadną zmianą rewolucyjną, ona wpisuje się w cały system, w którym funkcjonujemy i poprawia jeden element, jakim jest sieć szpitalna – mówił w programie TVN24. Radziwiłł stwierdził nawet, że ustawa o sieci szpitali jest przygotowana „perfekcyjnie”, a gdy wejdzie w życie, pacjenci natychmiast odczują jej dobre skutki, bo kolejki znacząco się zmniejszą albo nawet znikną.

Do plotek odniosła się premier Beata Szydło. W rozmowie z telewizją Republika powiedziała: Zwycięskiego składu się nie zmienia. Dodała, że w tej chwili nie widzi potrzeby zmian, co nie znaczy, że takich nie będzie w ogóle. - Póki realizujemy program, póki wywiązujemy się ze swoich zobowiązań, ministrowie pracują, realizują to, co założyli, to nie ma powodów, żeby ich zmieniać, ale każdy z nas, każdy minister, łącznie z premierem, musi pamiętać, że to jest funkcja, która podlega ocenie i w pewnym momencie zawsze można powiedzieć, że zmiany muszą być przeprowadzone - podkreśliła premier. Dodała, jednak, że drobne rekonstrukcje są potrzebne. Wszystko przed nami! - powiedziała Beata Szydło.

Źródło: Telewizja Republika/Rzeczpospolita/Medexpress.pl/Służba Zdrowia

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

minister zdrowia / Forum Ekonomiczne w Krynicy / Konstanty Radziwiłł / Beata Szydło
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31