Beata Szydło złożyła rezygnację. Będzie rekonstrukcja rządu

Komitet Polityczny PiS desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera.
2017-12-07 21:02

- Pani premier Beata Szydło złożyła rezygnację na ręce komitetu. Została ona przyjęta. Na stanowisko premiera Komitet Polityczny desygnował Mateusza Morawieckiego - poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek po posiedzeniu władz partii. - Przed nami kolejne wyzwania, więc wymaga to korekty nie tylko ministrów, ale także kierownictwa rządu - dodała.

- Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję - napisała na Twitterze Beata Szydło.

Jak potwierdził Jan Dziedziczak Beata Szydło zostanie wicepremierem.

Decyzje dotyczące ministrów mają zapaść w styczniu.

Przypomnijmy podsumowanie dwóch lat rządu PiS:

- Dokładnie dwa lata temu rozpoczął pracę rząd PiS. To jest dobry moment, żeby powiedzieć, co już zostało zrealizowane - powiedziała Beata Szydło. Premier podkreśliła, że trzy głównej filary programu PiS to rodzina, rozwój i bezpieczeństwo. Dodała, że projekty prorodzinne to nie tylko 500+ i przypomniała m.in. o lekach dla seniorów 75 plus. Odnosząc się do ochrony zdrowia tłumaczyła, że PIS rozpoczął proces reform: została wprowadzona ustawa o sieci szpitali, gabinety medyczne, stomatologiczne wracają do placówek oświatowych. Premier wspomniała o "przełomowej decyzji polskiego rządu, że do 6 proc. PKB będzie przeznaczane na zdrowie", która ma poprawiać sytuację w tej dziedzinie.

Źródło: PiS/Medexpress.pl

PDF

Zobacz także