Bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Sprawdź gdzie i dla kogo

ppoz
Od czterech lat lekarze rodzinni skupieni wokół Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia organizują akcje bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Do grona „grypoodpornych” dołączyła kolejna, szeroka grupa honorowych krwiodawców oraz strażaków. – Każda organizowana przez nas akcja powiązana jest z dobrowolną zbiórką datków dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie. Przekazanie środków na rzecz TPD nastąpi jeszcze w tym roku, po podsumowaniu wszystkich akcji darmowych szczepień przeciw grypie – mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.
Akcja promująca profilaktykę przeciwko grypie, organizowana przez PPOZ, wpisuje się w Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy. Jej celem jest zabezpieczenie przed chorobą, a także podniesienie świadomości o konieczności szczepień, które pozwalają uniknąć groźnych powikłań.
– Grypa to nie „zwykła” infekcja, czy przeziębienie! To groźna choroba wirusowa, która może doprowadzić do ciężkich powikłań. Wirus grypy może przyczynić się do ciężkiego uszkodzenia serca , płuc, czy nerek. Szczególnie niebezpieczny jest dla pacjentów z przewlekłymi chorobami, starszych, z obniżoną odpornością, w tym dzieci. Powikłania mogą nawet doprowadzić do zgonu – przypomina Bożena Janicka, prezes PPOZ.
W latach ubiegłych z akcji bezpłatnych szczepień przeprowadzonych przez PPOZ skorzystali już seniorzy, osoby przewlekle chore, przedstawiciele zawodów publicznych, strażacy, samorządowcy, dziennikarze, przedstawiciele instytucji państwowych oraz kobiety w ciąży.
Akcja szczepienia dorosłych jest też okazją do wsparcia najbardziej potrzebujących dzieci. Od samego początku lekarze skupieni wokół PPOZ, zgromadzone od darczyńców środki (podczas dobrowolnej zbiórki) przekazują na rzecz podopiecznych konińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
– Przekazanie datków nastąpi jeszcze w tym roku, po podsumowaniu wszystkich akcji darmowych szczepień przeciw grypie. Cieszymy się, że dzieci znów otrzymają wsparcie przed Świętami Bożego Narodzenia. I że będzie to dla nich czas radości i uśmiechu! – dodaje Bożena Janicka.
Źródło: PPOZ
Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

ppoz / szczepionki / szczepienia / lekarz rodzinny
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31