Bo jesteś dla mnie Ważna

Pixabay
Jeden sms może uchronić od choroby. Z takiego założenia wyszli pracownicy lubuskiego oddziału NFZ i uruchomili akcję dla mężczyzn, którzy mają przypominać kobietom o badaniach profilaktycznych.
Medexpress 2017-10-26 15:37

Jeśli kobiety same nie chcą dbać o zdrowie trzeba się zwrócić do mężczyzn. Dlatego akcja lubuskiego NFZ kierowana jest właśnie do mężczyzn, którzy mają kobietom przypominać o badaniach profilaktycznych.

"Bo jesteś dla mnie ważna", to strona internetowa, na której kobiety znajdą informacje na temat profilaktyki raka piersi. Program kierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanego badania w ciągu ostatnich 2 lat. Na stronie kobiety znajdą też informacje, gdzie w województwie lubuskim można wykonać mammografię.

Drugi z programów dotyczy profilaktyki raka szyjki macicy i kierowany jest do kobiet w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonywanej cytologii w ramach programu w ciągu ostatnich 3 lat. Na stronie "Bo jesteś dla mnie ważna" kobiety dowiedzą się, gdzie można wykonać cytologię w województwie lubuskim. Badania profilaktyczne finansowane są przez NFZ.

WARTO PRZECZYTAĆ

Mammografia: tak czy nie?

Akcja " Bo jesteś dla mnie Ważna" skierowana jest do mężczyzn, a jej przesłaniem jest przypomnienie ich najbliższym kobietom o badaniach profilaktycznych. Wyślij sms Żonie, Partnerce, Dziewczynie, Mamie, Babci, Siostrze - apeluje lubuski NFZ.

źródło: Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ

PDF

Zobacz także