Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Przegląd prasy

Bolesny bunt lekarzy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 stycznia 2018 08:59

Bolesny bunt lekarzy - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
W przeglądzie prasy o sytuacji szpitali, w których lekarze wypowiedzieli klauzule opt – out, nielegalnie wywożonych lekach, ustawie liberalizującej prawo do aborcji, podwyżkach dla ratowników medycznych.

Bolesny bunt lekarzy

Styczeń może okazać się przełomowy dla optoutowego protestu lekarzy. Szpitale jak i pacjenci odczują jego skutki wtedy, gdy lekarze nie będą już pracować dłużej niż 48 godzin w tygodniu – pisze w Dzienniku Gazety Prawnej Klara Klinger, Patrycja Otto.

Wywożących nielegalnie leki karze się, a nie poucza

Inspektorzy farmaceutyczni nie muszą wzywać właścicieli aptek uczestniczących w procederze wywozu leków na zachód do usunięcia naruszeń. Urzędnicy mogą od razu cofnąć zezwolenie na prowadzenie działalności aptecznej - pisze Patryk Słowik w Dzienniku Gazety Prawnej.

Lekarze negatywnie o ustawie liberalizującej prawo do aborcji

Naczelna Rada Lekarska nie zgadza się na ograniczenia dotyczące korzystania z klauzuli sumienia , które chcą wprowadzić autorzy projektu ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie . Na najbliższym posiedzeniu ma się nią zająć Sejm - pisze Agata Szczepańska w Dzienniku Gazety Prawnej.

Przybędzie łóżek dla nieuleczalnie chorych

Mniej położnictwa , więcej opieki paliatywnej. Resort zdrowia opublikował nowe mapy potrzeb zdrowotnych , uaktualnione o nowe i 15 grup chorób - pisze Karolina Kowalska w Rzeczpospolitej.

Honorowy dyrektorze, daj podwyżkę!

Kilka tysięcy ratowników zatrudnionych w szpitalach wciąż czeka na obiecane podwyżki, bo dyrektorzy nie dostali na nie pieniędzy. Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że powinni „zachować się z honorem” i sami je wypłacić - pisze Judyta Watoła w Gazecie Wyborczej.

Chcą ciąć łóżka zakaźne

W Kozienicach chcą zmniejszyć do ośmiu liczbę łóżek na oddziale zakaźnym. Praktycznie cały ciężar leczenia w regionie spadnie wtedy na szpital miejski w Radomiu – pisze Magadalena Cieplak w Gazecie Wyborczej.

Po co nam opt – out

Po wojnie artyście uważali się za wynalazców, a sztuka klinetyczna i op – art stały się polem eksperymentów – pisze Karol Sienkiewicz w Gazecie Wyborczej.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.