Przegląd prasy

Bolesny bunt lekarzy

Medexpress

Opublikowano 02 stycznia 2018, 07:00

Thinkstock/GettyImages
Medexpress

Opublikowano 02 stycznia 2018, 07:00

Bolesny bunt lekarzy

Styczeń może okazać się przełomowy dla optoutowego protestu lekarzy. Szpitale jak i pacjenci odczują jego skutki wtedy, gdy lekarze nie będą już pracować dłużej niż 48 godzin w tygodniu – pisze w Dzienniku Gazety Prawnej Klara Klinger, Patrycja Otto.

Wywożących nielegalnie leki karze się, a nie poucza

Inspektorzy farmaceutyczni nie muszą wzywać właścicieli aptek uczestniczących w procederze wywozu leków na zachód do usunięcia naruszeń. Urzędnicy mogą od razu cofnąć zezwolenie na prowadzenie działalności aptecznej - pisze Patryk Słowik w Dzienniku Gazety Prawnej.

Lekarze negatywnie o ustawie liberalizującej prawo do aborcji

Naczelna Rada Lekarska nie zgadza się na ograniczenia dotyczące korzystania z klauzuli sumienia , które chcą wprowadzić autorzy projektu ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie . Na najbliższym posiedzeniu ma się nią zająć Sejm - pisze Agata Szczepańska w Dzienniku Gazety Prawnej.

Przybędzie łóżek dla nieuleczalnie chorych

Mniej położnictwa , więcej opieki paliatywnej. Resort zdrowia opublikował nowe mapy potrzeb zdrowotnych , uaktualnione o nowe i 15 grup chorób - pisze Karolina Kowalska w Rzeczpospolitej.

Honorowy dyrektorze, daj podwyżkę!

Kilka tysięcy ratowników zatrudnionych w szpitalach wciąż czeka na obiecane podwyżki, bo dyrektorzy nie dostali na nie pieniędzy. Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że powinni „zachować się z honorem” i sami je wypłacić - pisze Judyta Watoła w Gazecie Wyborczej.

Chcą ciąć łóżka zakaźne

W Kozienicach chcą zmniejszyć do ośmiu liczbę łóżek na oddziale zakaźnym. Praktycznie cały ciężar leczenia w regionie spadnie wtedy na szpital miejski w Radomiu – pisze Magadalena Cieplak w Gazecie Wyborczej.

Po co nam opt – out

Po wojnie artyście uważali się za wynalazców, a sztuka klinetyczna i op – art stały się polem eksperymentów – pisze Karol Sienkiewicz w Gazecie Wyborczej.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

lekarz / pacjent / nielegalny wywóz leków za granicę / zarobki ratowników / opt out
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31