Wykorzystaj czas na życie:

„Chce mi się żyć” w TVP 1

Medexpress

Opublikowano 13 stycznia 2017, 09:17

Medexpress

Opublikowano 13 stycznia 2017, 09:17

W Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem 4 lutego, o godzinie 9.20, (sobota) TVP 1 wyemituje film „Chce mi się żyć”, ktory przedstawia sylwetki 4 Polek chorujących na zaawansowanego raka piersi. Wszystkie niedawno dowiedziały się o nawrocie, co je w pierwszym momencie załamało i sprawiło, że straciły ochotę do życia. Choć każda z nich inaczej radzi sobie z nową sytuacją, to łączy je jedno – siła życia. Pokonały depresję, postanowiły walczyć i maksymalnie wykorzystać czas na życie. Są aktywne zawodowo i społecznie, a ich życie, oprócz nowego elementu, jakim jest leczenie, niewiele różni się od tego sprzed diagnozy. Film wyreżyserowała znana dokumentalistka Athena Sawidis.

„Wykorzystaj czas na życie” to inicjatywa skierowana do kobiet z zaawansowanym rakiem piersi, której najważniejszym celem jest edukacja zarówno pacjentek, jak i całego społeczeństwa na temat tego nowotworu oraz próba zmiany jego postrzegania.
Choć o raku piersi mówi się bardzo dużo, to zaawansowana postać tego nowotworu i jego nawrót wciąż stanowią temat tabu. Kobiety z zaawansowanym rakiem piersi spychane są na margines społeczny, jako te, którym nie da się już pomóc. Chcemy pokazać pacjentkom, że zawsze trzeba mieć nadzieję i jak najlepiej starać się wykorzystać czas, bez względu na to, jak wiele go pozostało. Inicjatorzy kampanii chcieli pokazać społeczeństwu, że warto walczyć o każdy dzień i w pełni wykorzystywać życie. Poza tym, że kobiety te są pacjentkami onkologicznymi, w dalszym ciągu mogą być dobrymi pracownikami, wspaniałymi matkami, żonami i przyjaciółkami. I powinny mieć możliwość korzystania ze wszystkiego co przynosi im życie, spełniać marzenia i czerpać z życia.
Kampania otrzymała honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy
Partnerami kampanii są: Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Program Edukacji Onkologicznej, Fundacja „Tam i z powrotem”, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum, Fundacja „Rak’n’Roll”, Fundacja Onkologiczna „Alivia”, Fundacja Onkocafe oraz Fundacja OmeaLife.
Kampania realizowana przy wsparciu finansowym Pfizer Polska Sp. z o.o.

Źródło: Materiały prasowe Fundacji Żyjmy Zdrowo

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Wykorzystaj czas na życie / Fundacja Żyjmy Zdrowo / rak piersi
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31