Ciekawy gadżet, który może uratować przed czerniakiem

Źródło: kickstarter.com
Jednym ze sposób zapobiegania czerniakowi skóry jest stosowanie kremów z filtrem ochronnym. Skąd jednak mamy wiedzieć, czy nałożyliśmy krem dokładnie, albo czy już się nie starł lub nie zmył? Z pomocą przychodzą amerykańscy inżynierowie…
Tomasz Kobosz 2016-06-09 12:50

Zbudowana przez nich miniaturowa kamera Sunscreen rejestruje obraz w zakresie promieniowania UV. Co to daje? Skóra osoby o jasnej karnacji posmarowana kremem z filtrem ochronnym jest w świetle UV czarna. Miejsca, w których warstwa kremu jest zbyt cienka, lub uległa już wypłukaniu przez wodę czy starciu – stają się szybko dużo jaśniejsze.

Kamerka ma rozmiary zaledwie kilku cm i przypomina breloczek na klucze, zresztą może być z powodzeniem wykorzystywana także i w tym celu. Ładowana jest za pośrednictwem zwykłego kabla USB. Po pełnym naładowaniu można z niej korzystać przez kilka dni. Urządzenie posiada wizjer, przez który można obserwować rejestrowany przez nią obraz na bieżąco. Można też zapisywać go w postaci krótkich filmików.

Sunscreenr ma tracić do sklepów w grudniu 2016 w cenie około 110 dolarów. Już teraz można go jednak zamówić w przedsprzedaży, w cenie 74 dolarów, wspierając przy tym kampanię crowdfundingową producenta.

Demonstrację działania kamerki obejrzeć można w poniższym materiale wideo:

Źródła: kickstarter.com / fotopolis.pl

PDF

Zobacz także