Przegląd prasy:

Co jeść, żeby zwiększyć swoje szanse na poczęcie dziecka

Medexpress

Opublikowano 05 pazdziernika 2018, 07:00

86498561 Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress

Opublikowano 05 pazdziernika 2018, 07:00

Na języku mogą wyrosnąć włosy?

Choć wydaje się to całkiem nieprawdopodobne, istnieje taka możliwość. To rzadka przypadłość, którą określa się „czarnymi włosami na języku” (lingua villosa nigra). Nazywana jest również kosmatym językiem - pisze Margit Kossobudzka z Dziennika Gazety Prawnej.

Jak nowe technologie zadbają o nasze zdrowie

- Atul Gawande, chirurg, pisarz i jedna z największych gwiazd wśród amerykańskich ekspertów od ochrony zdrowia, został trzy lata temu zapytany w wywiadzie, jak technologia zmienia medycynę. Odpowiedź zaskoczyła dziennikarza. - Medycyna jest dziś nieporównywalnie lepsza, ale głównie dzięki lekarzom, nie technologiom - stwierdził - informuje Gazeta Wyborcza.

Dieta na płodność. Co jeść, żeby zwiększyć swoje szanse na poczęcie dziecka

- Otyłość i napakowane sztucznymi dodatkami jedzenie mogą zaburzać gospodarkę hormonalną. Palenie papierosów przyspiesza menopauzę. To złe wiadomości. Na szczęście, zmieniając nawyki, można wspomóc leczenie niepłodności - informuje Margitt Kossobudzka z Gazety Wyborczej.

Gdy jelito się stresuje

- Ciężkie zaburzenia nastroju, jak depresja czy lęki, mają związek z bakteriami zamieszkującymi nasze jelita. Przewlekły stres może je niekorzystnie zmieniać - informuje Margitt Kossobudzka z Gazety Wyborczej.

Nie mieszaj...zaparć z ryżowym kleikiem i marchewką

- Niektórzy na każdy ból brzucha robią kleik z gotowanego białego ryżu - informuje Ewa Tomkowska z Gazety Wyborczej.

Infekcje wirusowe. Przeziębienie zależy od tego, co masz w nosie

- Właśnie zaczął się sezon na jesienne infekcje wirusowe. Kto zachoruje, a kogo przeziębienie ominie? Naukowcy są coraz bliżej odpowiedzi na te pytania - Wojciech Moskal z Gazety Wyborczej.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

dieta / infekcje wirusowe
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31