Co z wizytami firm farmaceutycznych w placówkach ochrony zdrowia?

Medexpress

Opublikowano 12 marca 2020, 09:17

Fot. Getty Images/iStockphoto
Medexpress

Opublikowano 12 marca 2020, 09:17

Servier i Boehringer Ingelheim zmieniają zasady kontaktów z lekarzami i farmaceutami.

Dyrekcja firmy Servier Polska podjęła decyzję o tymczasowej rezygnacji z bezpośrednich kontaktów z lekarzami i farmaceutami.

„W poczuciu odpowiedzialności wobec pacjentów, przedstawicieli zawodów medycznych i pracowników firmy, dyrekcja Servier Polska podjęła decyzję o czasowym wstrzymaniu realizacji wizyt w placówkach ochrony zdrowia w całej Polsce.

Jako firma, która odpowiedzialność społeczną stawia jako wartość kluczową w realizacji celów biznesowych, a także rozumiejąc szczególną rolę przedstawicieli zawodów medycznych w obecnej sytuacji, rezygnujemy z bezpośrednich kontaktów z lekarzami i farmaceutami. Dyrekcja Servier Polska” - czytamy w komunikacie.

Decyzję o wstrzymaniu wizyt w placówkach ochrony zdrowia podjęła również firma Boehringer Ingelheim.

- Jako, że głównym elementem kultury firmy Boehringer Ingelheim jest zaangażowanie
w działania zgodne z zasadami odpowiedzialności społecznej, w trosce o zdrowie pacjentów, przedstawicieli zawodów medycznych i pracowników, Zarząd firmy podjął decyzję o przejściu w tryb pracy zdalnej. Oznacza to, że począwszy od dnia 13 marca 2020 r. nie będą realizowane żadne wizyty w placówkach ochrony zdrowia w całej Polsce i taki styl pracy utrzymany zostanie tak długo, jak będzie to konieczne. Wierzymy, że w obliczu obecnej sytuacji, która dotyka nas wszystkich, konieczne są wszelkie działania prewencyjne, ograniczające możliwość rozprzestrzeniania się wirusa. Jednocześnie rozumiemy, że pracownicy systemu ochrony zdrowia będą w pełni zaangażowani w pomoc i działania na rzecz społeczeństwa, w związku z czym wstrzymujemy wszelkie aktywności bezpośrednie skierowane do lekarzy i farmaceutów.– Zarząd Boehringer Ingelheim Polska. - zawiadamia firma.

Źródło: Mat. prasowe

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

lekarze / servier / farmaceuci / koronawirus
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31