Przegląd prasy: Co ze szczepieniami uchodźców i imigrantów?

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress 2021-01-26 07:00

Będą zmiany przepisów o wyznaczaniu teleporady w POZ. Ile będziemy czekać?

Teleporada w podstawowej opiece zdrowotnej będzie mogła być udzielona w terminie późniejszym niż pierwszy dzień roboczy następujący po zgłoszeniu się pacjenta w celu uzyskania pomocy medycznej – zakłada projekt zmiany rozporządzenia skierowany w poniedziałek przez Ministerstwo Zdrowia do konsultacji - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Co ze szczepieniami uchodźców i imigrantów - pyta Michała Dworczyka RPO

Jakie grupy migrantów i na jakich zasadach będą miały zapewniony dostęp do szczepień przeciw CIVID-19 – takie pytanie skierował do szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Tylko szczepienia mogą nas uchronić przed szkodami, które wyrządza COVID-19

Coraz więcej wiemy na temat negatywnych konsekwencji, jakie koronawirus i COVID-19 wyrządzają w ludzkim organizmie. W tym kontekście kwestia szczepień staje się obecnie ważniejsza niż wszystko inne - informuje Gazeta Wyborcza.

Śmierć po szczepionce pod Wrocławiem. "Źle się czuł, bolał go brzuch”

Czy to podanie szczepionki przeciw koronawirusowi było przyczyną śmierci 73-letniego mężczyzny spod Oleśnicy? Zbada to prokuratura. Mężczyzna dostał pierwszą dawkę szczepionki 19 stycznia o godzinie 11. Następnego dnia wieczorem już nie żył. Jego przypadek został zakwalifikowany jako „niepożądany odczyn poszczepienny” - najpoważniejszy spośród wszystkich odnotowanych dotąd w Polsce. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Doniesienie złożyła córka mężczyzny. Czy na pewno było to efektem złego działania szczepionki? - informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także