Sejm: Debata: Zalecenia dla polityki państwa w zakresie zaawansowanego raka piersi - transmisja online

Thinkstock/GettyImages
Medexpress 2018-06-14 15:00

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym rozpoznawanym u kobiet. Jako pierwszy podczas posiedzenia ws. zaawansowanego raka piersi zabrał głos przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Pacjentów Krzysztof Ostrowski. - Rak piersi jest powszechną chorobą. Dużo zależy rolę odgrywa w przypadku tego nowotworu nowoczesne leczenie. Niestety jest ono bardzo drogie - zaznaczył.

Następnie wypowiedziała się prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo Iwona Schymalla. Przypomniała, że kampania „Wykorzystaj czas na życie” jest skierowana do kobiet z zaawansowanym rakiem piersi i do szerokiego społeczeństwa. Jej patronatem jest prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. - Chcemy pokazać, że kobiety te mogą żyć aktywnie, pracować - tłumaczyła.

Prof.Tadeusz Pieńkowski, prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi powiedział, że choć nie można zapobiec rakowi piersi, to dzięki innowacyjnemu leczeniu można sprawić, że chore będą mogły normalnie funkcjonować w społeczeństwie. - Ich życie nie będzie utrudnione - zaznaczył.

Parlamentarny Zespół ds. Praw Pacjentów
sala im. Adama Bienia (nr 13, bud. G)

Debata: Zalecenia dla polityki państwa w zakresie zaawansowanego raka piersi.

PDF

Zobacz także