Diagności laboratoryjni: Czy minister zdrowia dotrzyma słowa i zadba o realny wzrost wynagrodzenia?

Medexpress

Opublikowano 02 pazdziernika 2019, 09:33

Fot. MedExpress TV
Medexpress

Opublikowano 02 pazdziernika 2019, 09:33

Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych zaapelowała do ministra zdrowia.


- Zwracam się do właściwych podmiotów podległych Ministrowi Zdrowia oraz do każdego kierownika placówki medycznej o nie przerzucanie się odpowiedzialnością, ale o współpracę celem realizacji złożonych obietnic. Pomimo zapewnień i gwarancji danych diagnostom laboratoryjnym przez Ministra Zdrowia, dalej nie są oni traktowani na równi z innymi zawodami medycznymi - czytamy w apelu do szefa resortu zdrowia.

W ocenie prezes KRDL praca diagnostów bywa niezauważana, ignorowana i często spotykają się oni z brakiem uznania ze strony swoich przełożonych.

- Jako Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, nie mogę być obojętna i patrzeć, jak praca diagnostów laboratoryjnych jest po prostu niedoceniania. Nie mogę ignorować faktu, że wielokrotnie składane obietnice w sprawie wzrostu wynagrodzeń pozostają jedynie pustymi hasłami. Apeluję do wszystkich pacjentów oraz osób, które śledzą przebieg akcji protestacyjnych podejmowanych przez diagnostów o to, by okazały zrozumienie i wsparcie dla naszej grupy zawodowej. Diagności laboratoryjni są ważnym ogniwem systemu opieki zdrowotnej. Zbliżające się rozmowy przedstawicieli środowiska diagnostów z Ministrem Zdrowia powinny zaowocować faktycznym wzrostem wynagrodzeń - podkreśla Alina Niewiadomska i przypomina o nadchodzących wyborach parlamentarnych i realizowaniu składanych obietnic: - Oczekuję, że Minister Zdrowia dotrzyma danego diagnostom laboratoryjnym słowa i zadba o realny wzrost wynagrodzenia.

Źródło: KRDL

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

minister zdrowia / diagności laboratoryjni / Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych / Alina Niewiadomska / wynagrodzenia diagnostów
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31