Przegląd prasy: Dopalacze wychodzą z mody. Spada liczba zatruć

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o operacji raka piersi, e-recepcie, podatku cukrowym.
Medexpress 2020-02-11 07:00

Dopalacze wychodzą z mody. Spada liczba zatruć

W 2019 r. liczba zatruć była dwa razy mniejsza niż rok wcześniej. Jak wynika z informacji DGP, spadła z 4,3 tys., do 2,2 tys. przypadków – informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Operacja raka piersi: trzeba dobrze wybrać szpital

Przy operacji raka piersi ogromne znaczenie ma doświadczenie chirurgów i współpracujących z nimi osób - patologów, pielęgniarek, fizjoterapeutów. Jak wybrać właściwy szpital – informuje Gazeta Wyborcza.

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy kobiet w Polsce i na świecie. Możesz wykryć go sama

Liczba nowych zachorowań na raka piersi niestety będzie rosnąć. Na szczęście współczesna medycyna coraz lepiej potrafi sobie z nim radzić – informuje Gazeta Wyborcza.

Czy wystawiając e-receptę można przez telefon podać pacjentowi 4-cyfrowy kod dostępu

Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych zgłaszane są przez placówki medyczne pytania, związane z sytuacjami w których pacjenci proszą telefonicznie o podanie kodu dostępu niezbędnego dla realizacji e-recepty – informuje Rzeczpospolita.

Podatek cukrowy wchodzi w życie od kwietnia 2020 r. Czy wpłynie na nawyki żywieniowe Polaków?

Rząd przyjął projekt umożliwiający wprowadzenie podatku cukrowego. Tym samym prawdopodobnie już od kwietnia 2020 r. opłata stała wyniesie 50 gr za litr napoju z dodatkiem cukru lub substancji słodzącej. Zmiana ma mieć charakter prozdrowotny i wpłynąć na większą świadomość konsumentów, a przede wszystkim na ogólne obniżenie spożycia cukru – informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także