Epidemia koronawirusa: Dr Sutkowski: Na ostry lockdown w Polsce jest już za późno....

- Jestem zwolennikiem krótkich, silnych, intensywnych lockdownów. Dzięki nim ludzie mieliby wyższą kulturę epidemiczną. Niestety na ostry lockdown w Polsce jest już za późno - powiedział Medexpressowi dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i wykładowca Uczelni Łazarskiego.
Martyna Chmielewska 2021-01-14 13:21

Jestem zwolennikiem, krótkich silnych lockdownów. Dzięki nim ludzie mieliby wyższą kulturę epidemiczną. Gdybyśmy wprowadzili lockdown w listopadzie, to myślę, że obecnie moglibyśmy otworzyć galerie, stoki narciarskie. Obecnie na ostry lockdown jest już za późno.

Obecnie należy intensywnie monitorować pandemię. Trzeba zlikwidować e-biurokrację w przypadku szczepień. Z tego powodu panuje chaos informacyjny.

Polska powinna starać się zdobyć szczepionkę drugiego amerykańskiego producenta, aby trafiła do POZ. Szczepionka przeciw COVID-19 pierwszego producenta powinna trafić do dużych centrów medycznych.

Zdaniem dr Sutkowskiego dodatkowe restrykcje nie mogą być wprowadzone ze względu na rosnącą frustrację społeczną. Należy przestrzegać obowiązujących obostrzeń.

PDF

Zobacz także