Przegląd prasy: Dzieci to klucz do walki z pandemią. Nastolatki się szczepią, ale nie za szybko

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-07-29 07:00

Dzieci to klucz do walki z pandemią. Nastolatki się szczepią, ale nie za szybko

Prawie jedna czwarta młodzieży w wieku 12–17 lat jest po szczepieniu przeciw COVID-19. W przyszłym tygodniu w Polsce zaczynają się badania kliniczne z udziałem młodszych dzieci - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Pfizer: Trzecia dawka szczepionki „silnie” zwiększa ochronę przed wariantem Delta

Trzecia dawka szczepionki firmy Pfizer/BioNTech „silnie” zwiększa ochronę przed wariantem Delta koronawirusa. Poziomy przeciwciał są pięciokrotnie wyższe niż po drugiej dawce - twierdzi producent leku - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Serce w upale. Uważaj, jeśli bierzesz leki i mało pijesz

Podczas upału nawet u zdrowej osoby może dojść do groźnego zagęszczenia krwi. Dla serca szczególnie niebezpieczne jest połączenie wysokiej temperatury z dużą wilgotnością powietrza. Rozmowa z prof. Andrzejem Lekstonem*, kardiologiem - informuje Gazeta Wyborcza.

W internecie można kupić sfałszowane zaświadczenie o szczepieniu przeciwko Covid-19

Pozyskanie w internecie fałszywego zaświadczenia o szczepieniu może kosztować nawet 1,5 tys. zł - informuje Rzeczpospolita.

Marek Posobkiewicz, lekarz pochodzący z Szydłowca mówi o szczepieniach: „To parasol, który chroni nas przed deszczem”

Marek Posobkiewicz, pochodzący z Szydłowca lekarz, były Główny Inspektor Sanitarny, pracujący w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, stoi na pierwszym froncie walki z koronawirusem. Sam również jest ozdrowieńcem. Mówi o chorobie, szczepionkach i z sentymentem wspomina rodzinne strony - informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także