Łukasz Jankowski:

Dzięki naszej akcji zdrowie stało się głównym tematem debaty wyborczej

Medexpress

Opublikowano 26 wrzesnia 2019, 12:10

Fot. MedExpress TV
Medexpress

Opublikowano 26 wrzesnia 2019, 12:10

Jak wygląda przebieg akcji „Polska to chory kraj”?

Jest spory odzew ze strony społeczeństwa. Z danych liczbowych wynika, że prawie każdy Polak zetknął się z naszą kampanią. Chcemy, aby Polacy na spotkaniach z politykami pytali o ochronę zdrowia. Dzięki naszej akcji zdrowie stało się głównym tematem debaty wyborczej między decydentami. Wysłaliśmy też listy do wszystkich komitetów wyborczych z prośbą o ustosunkowanie się do naszego manifestu. Otrzymaliśmy odpowiedź z PSL z poparciem dla naszych postulatów. Poparł nas także Komitet Wyborczy Lewica i część posłów z PO. Nie chcemy, aby zdrowie było areną walki politycznej. Naszym marzeniem jest ponadpartyjne porozumienie.

Jaka jest reakcja społeczeństwa w związku z akcją „Polska to chory kraj”?

Wielu pacjentów informuje nas o trudnościach, z którymi musieli się zmierzyć w ochronie zdrowia. Myślę, że wszyscy wiemy o tym, że system ochrony zdrowia jest „chory”

Ile osób podpisało się już pod manifestem „Polska to chory kraj”?

Około 30 tys. osób podpisało się pod manifestem „Polska to chory kraj”.

Kiedy rezydenci zamierzają się spotkać z ministrem zdrowia ?

W czwartek spotkamy się z ministrem zdrowia. Przedstawimy mu nasze postulaty. Mam nadzieje, że minister przedstawi pomysły ws. poprawy sytuacji w ochronie zdrowia.

Jakie postulaty zostaną przedstawione ministrowi zdrowia?

Będą to postulaty zawarte w manifeście „Polska to chory kraj”. Domagamy się wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, skrócenia kolejek, poprawy sytuacji w onkologii, kardiologii, powstania opieki dłogoterminowej, zwiększenia dostępu pacjentów do profilaktyki, połączenia Ministerstwa Zdrowia z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Łukasz Jankowski / ORL / Akcja "Polska to chory kraj!"
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31