Dzień Kobiet z cytologią w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny

Thinkstock/GettyImages
Szpital Specjalistyczny im, Św. Rodziny w Warszawie (ul. A.J. Madalińskiego 25), zaprasza kobiety, bez żadnych ograniczeń wiekowych, na Dzień Kobiet z Cytologią. Bezpłatne badania wykonywane będą od 5 do 9 marca.
Medexpress 2018-03-05 11:06
Akcja została zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia i będzie realizowana w 8 warszawskich placówkach medycznych w dniach 5-9 marca br.. Jej celem jest zachęcenie jak największej liczby kobiet do zadbania o własne zdrowie i wykonania bezpłatnych badań cytologicznych.
Na badanie można umówić się telefonicznie na wyznaczoną godzinę (kontakt do przychodni 22 45 12 600), mailowo: przychodnia@szpitalmadalinskiego.pl lub odwiedzić placówkę bezpośrednio. Badanie wykonywane jest w Gabinecie Cytologicznym w dniach 5-9 marca, w godzinach: 14.00-18.00
Regularne badania ginekologiczne i cytologiczne (raz w roku) chronią kobietę przed rakiem szyjki macicy. Jeżeli kobieta bada się regularnie, może być pewna, że nie przeoczy niepokojących zmian.
Objawy raka szyjki macicy są dyskretne i mało specyficzne, można do nich zaliczyć m.in. :
- obfitsze miesiączki, krwotoki miesiączkowe, krwawienia międzymiesiączkowe;
- krwawienia w trakcie i po stosunku seksualnym;
- upławy o nieprzyjemnym zapachu;
- ból miednicy.
Raka szyjki macicy zazwyczaj poprzedzają tzw. stany przednowotworowe, które można wykryć właśnie dzięki cytologii. Profilaktyka ratuje życie, a wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest chorobą wyleczalną.
Lista szpitali, w których można zrobić cytologię w ramach akcji Dzień Kobiet z Cytologią:
- Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny
- Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie
- Szpital Kliniczny im. Anny Mazowieckiej -Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o.
- Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie
- Centrum Medyczne "Żelazna” Sp. z o.o.
- SPZOZ Szpital Specjalistyczny „Inflancka” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej”
- Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie
- Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego.
PDF

Zobacz także