Przegląd prasy: Ekspert: Ocieplenie będzie ważnym czynnikiem spowalniającym epidemię koronawirusa

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-02-24 07:00

Ekspert: Ocieplenie będzie ważnym czynnikiem spowalniającym epidemię koronawirusa

Ważnym czynnikiem spowolniającym przebieg epidemii koronawirusa będzie ocieplenie. Wraz z wyższą temperaturą będziemy przebywali więcej na otwartym powietrzu. Wiadomo, że do większości zakażeń dochodzi w pomieszczeniach - powiedział PAP prof. Ernest Kuchar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Dr Sutkowski: Jesteśmy na rozbiegu trzeciej fali koronawirusa w Polsce

Obraz niebezpieczeństwa, przed jakim stoi Polska, daje sytuacja epidemiczna u naszych południowych sąsiadów, zmniejszenie restrykcji w Polsce i pojawienie się w kraju brytyjskiej mutacji koronawirusa. Jesteśmy na rozbiegu trzeciej fali - ocenił w rozmowie z PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Koronawirus. Zmiany w kolejce do szczepień, są nowi uprzywilejowani

W pierwszej grupie będą mogli się zaszczepić nie tylko nauczyciele, ale też pracownicy pedagogiczni Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - informuje Rzeczpospolita.

Nowa groźna mutacja koronawirusa. Czy szczepionki przed nią chronią?

Czy dostępne w Polsce szczepionki na covid skutecznie chronią przed południowoafrykańską mutacją wirusa SARS-Cov2? Jest uważana za znacznie bardziej zakaźną niż inne mutacje. Kilka dni temu pojawiła się w Polsce. - Jeśli nie będą w pełni skuteczne, to niewątpliwie będą zmniejszały ryzyko zakażeń a z dużą dozą prawdopodobieństwa będą powodowały łagodniejszy przebieg choroby – mówi nam profesor Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego szpitala Klinicznego we Wrocławiu - informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także