Łódź: Elektroniczna dokumentacja dla każdego pacjenta

telemedycyna
Thinkstock/GettyImages
Już niedługo mieszkańcy Łodzi będą mieli dostęp do swojej dokumentacji medycznej przez internet. Powstanie tam Miejski Portal Pacjenta.
Paweł Grzybowski 2017-07-10 11:59

Miasto Łódź złożyło wniosek o dofinansowanie z funduszy unijnych nowoczesnego portalu dla pacjentów.

- To XXI wiek, jeśli chodzi o ochronę zdrowia. Bez stania w kolejkach, poprzez jeden numer telefonu czy jeden portal, pacjent będzie mógł porównać na przykład to, w której przychodni jest dłuższa kolejka, a w której krótsza i gdzie szybciej dostanie się do lekarza - podkreśla radny Adam Wieczorek.

Dzięki portalowi i odpowiednio zabezpieczonej sieci serwerów, pacjent będzie miał dostęp do swojej dokumentacji medycznej, a po realizacji drugiego etapu będzie mógł poprzez centrum telefoniczne lub elektronicznie zarejestrować się do dowolnej przychodni, do dowolnego lekarza na wizytę. Realizacja pierwszego etapu projektu ma kosztować 11 milionów zł.

- To projekt ważny w trzech płaszczyznach: bezpieczeństwa danych medycznych i tym samym bezpieczeństwa pacjentów, nowej jakości usług i funkcjonalności, które im dedykujemy i jednocześnie jednolity standard infrastruktury teleinformatycznej, która jest dziś nerwem każdej organizacji. To będzie unikatowe rozwiązanie na skalę miasta i takiego standardu ochrony i bezpieczeństwa danych na pewno nie będzie go oferowała żadna inna placówka - powiedział Maciej Adamiec, dyrektor Miejskiego Centrum medycznego Bałuty oraz koordynator projektu.

Do projektu włączone zostaną wszystkie miejskie placówki - sześć centrów medycznych znajdujących się w 40 lokalizacjach.

Źródło: UM Łódź

PDF

Zobacz także