Wytyczne do programów pilotażowych - na podstawie doświadczeń z dotychczas ocenianych programów oraz dokumentu opracowanego przez AOTMiT „Wytyczne do programów pilotażowych – przygotowanie i ewaluacja”
Date of the event
8 October 2024 (4 p.m.) (6 p.m.)
Format
Wydarzenie online (cała Polska)
Event Description
Wykładowcy:
- dr n. o zdr. Magdalena Koperny - Doktor nauk o zdrowiu, kierownik Działu Projektów Strategicznych Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Wykładowca Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracownik Cochrane Polska w zakresie prowadzenia szkoleń dotyczących opracowywania przeglądów systematycznych oraz koordynowania tłumaczeń streszczeń przeglądów Cochrane z języka angielskiego na język polski. Specjalista w dziedzinach EBM, HTA oraz zdrowia publicznego.
- dr n. o zdr. Katarzyna Sejbuk - Rozbicka - Doktor nauk o zdrowiu, Konsultant w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Agencji Oceny Technologii Medycznych i taryfikacji. Wykładowca akademicki. Autor i recenzent publikacji naukowych poświęconych kliniczno-organizacyjnym aspektom ochrony zdrowia.
- Jarosław Gruszka - Główny Specjalista w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Odpowiedzialny za koordynację procesów oceny zasadności kwalifikacji świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych oraz innych procesów związanych z analizami HTA. Współautor Wytycznych do programów pilotażowych.
Program:
- Przedstawienie podstawowych informacji o programach pilotażowych finansowanych ze środków publicznych w kontekście Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
- Omówienie dokumentu opracowanego przez AOTMIT pn. „Wytyczne do programów pilotażowych – przygotowanie i ewaluacja” ze szczególnym uwzględnieniem następujących zagadnień:
- Definicja pojęcia pilotażu
- Program pilotażowy vs naukowe badania eksperymentalne vs rutynowa praktyka
- Cel programów pilotażowych i ich projektowanie
- Schemat przebiegu procesu
- Protokół programu pilotażowego
- Czas trwania
- Grupa badana i grupa kontrolna
- Monitorowanie przebiegu programu pilotażowego
- Harmonogram
- Wynik badania pilotażowego i kryteria sukcesu
- Ewaluacja
- Kryteria decyzji o wdrożeniu pilotażu
3. Praktyczne przykłady - dobre praktyki i najczęstsze błędy w programach pilotażowych
Szkolenie realizowane będzie w partnerstwie z NIL IN Sieć Lekarzy Innowatorów oraz Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
Prowadzący: dr n. o zdr. Magdalena Koperny, dr n. o zdr. Katarzyna Sejbuk - Rozbicka, Jarosław Gruszka
Szkolenie on-line
08.10.2024
godz. 16:00-18:00
Wtorki z innowacjami
Kontakt do organizatora: [email protected]
Event Details
- Organizer
- Ośrodek Kształcenia Naczelna Izba Lekarska
- Contact to the organizer
- e-mail: [email protected], nr tel. 22 559 13 00
- Event page
- click here
Upcoming Events
Rytm okołodobowy w pracy na dyżurze – wyzwania i rozwiązania
8 December 2025 (6 p.m.)
Wydarzenie online (cała Polska)
Konsekwencje zdrowotne narażenia na szkodliwe chemikalia (m.in. EDC, PFAS) w świetle konieczności wdrażania działań profilaktycznych.
8 December 2025 (4 p.m.)
Wydarzenie online (cała Polska)
Ścieżka Innowacyjnego Medyka - wyroby medyczne w praktyce klinicznej
8 December 2025 (10 a.m.)
Gdański Uniwersytet Medyczny, Gdańsk
Praktyczny cykliczny przegląd AI dla lekarzy
9 December 2025 (6 p.m.)
Wydarzenie online (cała Polska)