Subscribe
Logo small
Search
banner

Sytuacja finansowa szpitali powiatowych. Było źle, jest jeszcze gorzej

MedExpress Team

medexpress.pl

Published June 24, 2023 07:49

Sytuacja finansowa szpitali powiatowych. Było źle, jest jeszcze gorzej - Header image
Fot. Getty Images/iStockphoto
Na 211 szpitali powiatowych, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez ZPP aż 191 odnotowało w zeszłym roku stratę na działalności podstawowej, a 151 stratę netto.

Związek Powiatów Polskich i Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych zaprezentowały w piątek raport z badania dotyczącego sytuacji finansowej szpitali powiatowych w ubiegłym roku ze szczególnym uwzględnieniem wpływu regulacji dotyczących wynagrodzeń minimalnych. Ważny jest też kontekst bieżący – praktycznie za kilka dni wchodzi w życie kolejna waloryzacja wynagrodzeń minimalnych (zmienia się określona w ustawie kwota bazowa i szpitale muszą przeliczyć na nowo wynagrodzenia, choć trudno nazwać tę operację podwyżkami).

- W 2021 r. kondycja szpitali powiatowych była zła, a w 2022 r. pogorszyła się jeszcze bardziej – podsumowała wnioski z raportu Katarzyna Sekuła, specjalistka ds. analiz w ZPP podczas konferencji w Warszawie, w której wzięli udział samorządowcy i zarządzający szpitalami powiatowymi. – Przed pandemią ponad ...

Content locked

To gain access to the complete English section of the Medexpress.pl, kindly reach out to us at [email protected].

If you already have an account, please log in

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Read also