Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

EURO 2016: Kontuzje wykluczyły ich z gry

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 lipca 2016 12:02

EURO 2016: Kontuzje wykluczyły ich z gry - Obrazek nagłówka
Zdj. Agencja Gazeta
Co prawda Euro 2016 przeszło już do historii, ale my przeanalizowaliśmy, jakie kontuzje spotkały piłkarzy.

1. Cristiano Ronaldo (Portugalia) – uraz więzadła pobocznego piszczelowego

Finał mistrzostw Europy między Portugalią i Francją zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego, ale losy finału nie układały się od początku najlepiej dla przyszłych mistrzów Europy. W 8. minucie pojedynku, po zderzeniu Cristiano Ronaldo z francuskim zawodnikiem Dimitrim Payetem, lewa noga Portugalczyka wygięła się w nienaturalny sposób. Piłkarz Realu Madryt starał się rozbiegać uraz, lecz ból nie ustępował i Ronaldo musiał opuścić boisko po niespełna pół godzinie gry. Wstępne badania wykazały, że doznał on urazu więzadła pobocznego piszczelowego pierwszego stopnia.

2. Wojciech Szczęsny (Polska) - stłuczenie uda

Bramkarz reprezentacji Polski odniósł uraz w pierwszym meczu, gdzie rywalem Polaków była Irlandia Północna. Podczas jednej z interwencji zderzył się z napastnikiem Kyle'em Laffertym. Szczęsny dograł spotkanie do końca, ale po jego zakończeniu potrzebne były badania, by upewnić się, czy ze zdrowiem polskiego bramkarza jest wszystko w porządku. Wykazały one stłuczenie i dość dużego krwiaka, który został usunięty. – Jest to bardzo częsta kontuzja odnoszona przez wszystkich zawodników uprawiających sporty kontaktowe, w tym piłkarzy opowiada Magdalena Hertel fizjoterapeutka. 

3. Luka Modrić (Chorwacja) – uraz mięśnia przywodziciela

Chorwaci w swoim drugim meczu na mistrzostwach zremisowali z Czechami 2:2, mimo że prowadzili w pewnym momencie 2:0. Dodatkowym powodem do zmartwień dla kibiców była kontuzja Luki Modricia, gwiazdy reprezentacji Chorwacji. Piłkarz Realu Madryt zszedł z boiska w 62. minucie spotkania. Powodem przedwczesnego zakończenia meczu było naciągnięcie mięśnia przywodziciela. – Do uszkodzenia tych mięśni dochodzi w przypadku nagłych zmian kierunku biegu, zrywów, zwrotów czy wymachów nogą, na przykład przy uderzeniu piłki. To także jedna z najczęstszych kontuzji, która przytrafia się piłkarzom –tłumaczy Magdalena Hertel.

4. Antonio Candreva (Włochy) – uraz mięśnia przywodziciela

Podobna kontuzja do tej, z którą zmagał się Luka Modrić, przytrafiła się w trakcie Euro 2016 Antonio Candrevie. Pomocnik reprezentacji Włoch odniósł uraz podczas grupowego meczu przeciwko drużynie Szwecji. Jego kontuzja okazała się poważniejsza. Candreva nie zdążył w pełni wyleczyć dolegliwości i nie wystąpił już w żadnym spotkaniu Euro 2016, mimo że Włosi dotarli do ćwierćfinału turnieju.

5. Artiz Aduriz (Hiszpania) – uraz mięśnia zasłaniacza

Piłkarska reprezentacja Hiszpanii zakończyła udział w mistrzostwach Europy po porażce 0:2 w 1/8 finału przeciwko drużynie Włoch. To spotkanie nie układało się dobrze dla piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego, dlatego  w przerwie, przy stanie 1:0 dla zespołu Włoch, szkoleniowiec Hiszpanów Vicente del Bosque wprowadził z ławki rezerwowych Artiza Aduriza w miejsce Nolito. Ten jednak w 81. minucie odniósł uraz, jak się potem okazało, mięśnia zasłaniacza i opuścił boisko po zaledwie 35 minutach gry. – To dość rzadki uraz wśród piłkarzy. Mięsień zasłaniacz odpowiada za obrót uda na zewnątrz. Znajduje się na granicy miednicy i okolicy pośladkowej i może powodować duży dyskomfort nawet przy niewielkim urazie –dodaje Magdalena Hertel.

Źródło: materiały prasowe

Tematy

EURO 2016

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)