Przegląd prasy:

Farmaceuci nie chcą określać odpłatności za lek

Medexpress

Opublikowano 15 marca 2018, 07:00

86498561 Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress

Opublikowano 15 marca 2018, 07:00

Medycyna oparta na wartości szansą na życie
Gdyby tworząc system opieki zdrowotnej, wziąć pod uwagę zarówno efektywność, jak i koszty, umieralność pacjentów mogłaby się zmniejszyć - informuje Rzeczpospolita.


Nowotwór nerki okiem eksperta
Lekarze urolodzy 80 proc. swojego czasu poświęcają uroonkologii. Wraz ze wzrostem liczby zachorowań na raka nerkowokomórkowego mamy coraz wcześniejsze diagnozy i coraz lepsze rokowania - pisze Malwina Użarowska z Rzeczpospolitej.


Farmaceuci nie chcą określać odpłatności za lek
Gdy osoba wystawiająca receptę nie określi poziomu odpłatności leku, pracownicy aptek będą mieli obowiązek weryfikacji wskazań do refundacji wynikających z wieku lub płci pacjenta - pisze Agata Szczepańska w Dzienniku Gazety Prawnej.


Przybywa zwolenników zwolnienia z opłat rodziców hospitalizowanych dzieci
Rzecznik Praw Pacjenta chce, by rodzice przebywający z dziećmi w szpitalu nie musieli za to płacić - pisze Agata Szczepańska w Dzienniku Gazety Prawnej.


Szpitale przetrzymują dzieci
NFZ płaci za leczenie dziecka pełną stawkę, jeśli hospitalizacja trwa co najmniej trzy doby. Placówki wydłużają więc pobyt dzieci - pisze Judyta Watoła w Gazecie Wyborczej.


Ordo Iuris i MEN będą „chronić dzieci”
Po publikacji raportu Ordo Iuris o „podejrzanych” organizacjach współpracujących ze szkołami MEN dyscyplinuje dyrektorów. I przypomina: do prowadzenia zajęć potrzebna jest pozytywna opinia rodziców - pisze Justyna Suchecka, Paweł Kośmiński w Gazecie Wyborczej.


Ile kosztuje prywatne leczenie
Już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można oszczędzić sobie czasu i nerwów. Tyle kosztują podstawowe pakiety medyczne, które umożliwiają dostęp do prywatnej służby zdrowia. Jaki warto wybrać? - pisze Anna Popiołek w Gazecie Wyborczej.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

szpitale / farmaceuta / prywatna opieka medyczna
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31