Festiwal KultURO rusza po raz szósty

KultURO 2020 organizowane jest w ramach Tygodnia Urologii i tym razem zaprezentuje się w nieco innej formie. Najlepsi specjaliści z zakresu urologii i medycyny rodzinnej będą dostępni dla pacjentów, przygotowując ciekawe seminaria i odpowiadając na najtrudniejsze pytania związane z tematyką urologii
Medexpress 2020-09-24 12:09

W dniach 21-25 września 2020 roku obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Urologii. Jest to czas, który skupia krajowe towarzystwa urologiczne, lekarzy urologów, pielęgniarki urologiczne, pacjentów i ich rodziny oraz polityków w celu budowania świadomości na temat chorób urologicznych, zachęcania do regularnych badań i przeciwdziałania tym chorobom.


Tydzień Urologii obchodzony jest także w Polsce. Jednym z jego najważniejszych elementów jest organizowany już po raz szósty KultURO 2020 (30.09.2020-05.10.2020). To niezwykłe wydarzenie, którego głównym celem jest propagowanie profilaktyki chorób układu moczowego, łamanie tabu mówienia na temat schorzeń układu moczowego oraz zaproszenie środowiska do pogłębionej dyskusji o profilaktyce, organizowane jest przez Fundację Urodzeni-Zdrowi, której Prezesem jest niekwestionowany autorytet w dziedzinie urologii – Prof. dr hab. Piotr Chłosta – pomysłodawca Festiwalu KultURO, a po godzinach frontman rockowego zespołu Endopower.


Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne oraz Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Podobnie jak w latach ubiegłych, KultURO 2020 wspierane jest przez Miasto Kraków, oraz zostało objęte patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

W ramach tegorocznego KultURO 2020 odbędą się 4 seminaria online, podczas których najlepsi specjaliści, urolodzy oraz lekarze rodzinni, przybliżą problematykę chorób urologicznych, wyjaśnią ich pochodzenie, przybliżą sposoby ich zapobiegania oraz wskażą najważniejsze elementy profilaktyki. W trakcie trwania Tygodnia Urologii pacjenci będą mieli szansę zadać pytania poprzez stronę internetową www.kulturo.eu.

Lekarze odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania podczas ostatniego z seminariów, które odbędzie się w dniu 5.10.2020 o godz. 10.00.
Harmonogram oraz dostęp do seminariów znajdują się na stronie www.kulturo.eu.

PDF

Zobacz także