Fizjoterapeuci murem za protestującymi

Medexpress

Opublikowano 02 pazdziernika 2017, 10:17

Medexpress

Opublikowano 02 pazdziernika 2017, 10:17

W związku z rozpoczynającym się 2 października protestem pracowników służby zdrowia Krajowa Izba Fizjoterapeutów wyraziła zaniepokojenie sytuacją protestujących koleżanek i kolegów, która zmusza ich do podjęcia tak radykalnego środka, jakim jest protest głodowy.

W specjalnym komunikacie prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr hab. n. med. Maciej Krawczyk napisał: "Rozumiejąc niezwykle trudną sytuację pracowników służby zdrowia oraz ich godną podziwu determinację, deklarujemy stanowcze poparcie dla postulatów zgłaszanych przez protestujących. Przychylamy się tym samym solidarnie do apelu o uchwalenie projektu obywatelskiego oraz o utworzenie zespołu, który będzie mógł przygotować ustawę, która pozwalałaby na stopniowe zwiększanie nakładów na ochronę zdrowia, a co za tym idzie – bezsprzecznie wpłynęłaby na odczuwalną poprawę warunków płacowych i kadrowych naszych Koleżanek i Kolegów reprezentujących różne zawodu medyczne.

Przychylamy się do twierdzenia, że obecna, patologiczna sytuacja w sektorze publicznych usług zdrowotnych jest zagrożeniem dla zdrowia i życia zarówno naszych Pacjentów, jak i osób pracujących w placówkach publicznej służby zdrowia, którzy z powodów skandalicznie niskich zarobków zmuszeni są do przekraczania wszelkich dopuszczalnych norm godzin pracy.

Jako prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów wierzę niezłomnie w wartość uczciwej debaty nad kształtem i przyszłością polskiej służby zdrowia. Wierzę również w to, że uda się dzięki niej uniknąć dalszego nakręcania się spirali społecznego niezadowolenia z warunków leczenia i pracy w służbie zdrowia"

Źródło: KRF

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

strajk / fizjoterapeuci
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31