Forum e-Zdrowia: cyfrowa transformacja

Medexpress

Opublikowano 03 listopada 2020, 11:25

Medexpress

Opublikowano 03 listopada 2020, 11:25

Pandemia przyspieszyła cyfrową transformację w obszarze zdrowia na świecie, a świadomość znaczenia i wykorzystania e-zdrowia znacząco wzrosła we wszystkich grupach interesariuszy. Rozwiązania e-zdrowia okazują się skuteczne, w wielu przypadkach umożliwiając zdalne zapewnienie opieki zdrowotnej, co w szczególności przyczynia się do obniżenia ryzyka zakażenia koronawirusem. Wprowadzanie kolejnych rozwiązań e-zdrowia daje szansę na lepszą i efektywniejszą opiekę, zwłaszcza przez zapewnienie jej ciągłości i integracji.

Uczestnicy tegorocznej edycji Forum e-Zdrowia będą rozmawiać o głównych aspektach przełomu
i jego skutkach w skali globalnej i lokalnej. W sytuacji obecnego i przyszłych kryzysów powracają pytania o wagę międzynarodowej i globalnej współpracy, wymiany danych i tworzenie cyfrowych ekosystemów. Na konkretnych przykładach szpitali w Polsce, Danii, Izraela i Wielkiej Brytanii zaprezentowane zostaną dobre praktyki z obszaru e-zdrowia wdrożone w walce z koronawirusem.

Na konferencji nie zabraknie bieżących tematów z obszaru e-zdrowia w Polsce. Eksperci, decydenci
i praktycy będą rozmawiali o kierunkach cyfryzacji w zdrowiu, oczekiwaniach pacjentów
i świadczeniodawców. Swoje rozwiązania przedstawią przedstawiciele branży ICT i innych technologii medycznych.

Jednym z wiodących wątków drugiego dnia Forum będzie perspektywa i doświadczenie pacjenta. To człowiek – pacjent jest najważniejszym elementem cyfrowej transformacji, a ideę pacjentocentryzmu, potrzebę oddolnego procesu informatyzacji i zaangażowania pacjenta w proces leczenia i utrzymania zdrowia wskazywał podczas ubiegłorocznej konferencji obecny minister zdrowia, Adam Niedzielski. Tematem kilku wystąpień i paneli będzie ciągłość opieki nad pacjentem w kontekście rozwiązań cyfrowych, przenoszenia ciężaru opieki z reaktywności na prewencję i teleopiekę.


Trzeci dzień konferencji będzie poświęcony platformom i technologiom cyfrowego zdrowia, m.in. sztucznej inteligencji, cyfrowym narzędziom terapeutycznym, wykorzystywaniu i ochronie danych medycznych. Prezentowane będą też efektywne ekosystemy rozwoju cyfrowego zdrowia oraz rozwiązania technologiczne wdrożone z sukcesem w Polsce i na wielu krajach świata: w Finlandii, Danii, czy Izraelu.


Forum e-Zdrowia to od lat istotne w Polsce wydarzenie dotyczące cyfrowej transformacji w obszarze zdrowia. Spotkania i dyskusja z globalnymi liderami w obszarze e-zdrowia, m. in. Integrating the Healthcare Enterprise (IHE) Europe i Healthcare Information and Management Systems Society (HIMSS) służą wymianie światowych doświadczeń i dobrych praktyk w tej dziedzinie oraz znalezieniu optymalnych rekomendacji wprowadzenia zmian w Polsce. Konferencja jest organizowana przez Gdański Uniwersytet Medyczny – Centrum Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych.

Więcej informacji TU

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Medexpress.pl

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

telemedycyna / Forum e-Zdrowie
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31