Forum e-zdrowia o innowacjach z CSIOZ

Medexpress

Opublikowano 18 wrzesnia 2019, 11:11

Fot. MedExpress TV
Medexpress

Opublikowano 18 wrzesnia 2019, 11:11

Sukcesy takie jak: e-recepta, e-skierowanie czy Internetowe Konto Pacjenta są dowodem na to, że cyfryzacja ochrony zdrowia jest jedynym właściwym kierunkiem rozwoju tego obszaru – uważa Bartłomiej Wnuk dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

O tych właśnie rozwiązaniach i technologiach, które CSIOZ wykorzystuje w procesach projektowania i budowania dostarczanych systemów, jak również planach na przyszłość, będziemy rozmawiać podczas panelu technologicznego „CSIOZ - Technologia w służbie e-zdrowia” organizowanego przez CSIOZ w ramach rozpoczynającego się 19 września w Sopocie Forum e-Zdrowia.

Uczestnicy dyskusji poruszą kwestie wykorzystywania w systemach IT w obszarze e-zdrowia nowych technologii oraz trendów technologicznych takich jak: big data, AI (Artificial Inteligence), mHealth (aplikacje mobilne), cloud (rozwiązania chmurowe), czy robotics. CSIOZ przedstawi ponadto systemy, nad którymi obecnie pracuje, a które są kluczowe z punktu widzenia funkcjonowania polskiego systemu ochrony zdrowia.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia jest partnerem merytorycznym tego wydarzenia.

Podczas Forum e-Zdrowia na stoisku informacyjnym będzie można porozmawiać z przedstawicielami CSIOZ o realizowanych obecnie projektach, planach na przyszłość i udostępnionych e-usługach.

W Forum e-Zdrowia w Sopocie organizowanym przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Centrum Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, weźmie udział ponad stu prelegentów i panelistów – ekspertów z Polski i z zagranicy reprezentujących środowiska rządowe, samorządowe, sektory medyczny i IT oraz środowiska pacjentów. Wiodącym tematem tegorocznej edycji będzie cyfrowa transformacja i nabierająca tempa globalizacja opieki zdrowotnej oraz główne wyzwania i zadania, przed jakimi stoi system ochrony zdrowia w Polsce.

Źródło: CSIOZ

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

e-zdrowie / system ochrony zdrowia / CSIOZ
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31