Gdzie są marnotrawione pieniądze?

Fot. MedExpress TV
Publiczna ochrona zdrowia marnuje 15 proc. otrzymanych środków. Tak uważa wicepremier Mateusz Morawiecki. - Proszę wskazać na czym polega marnotrawienie publicznych pieniędzy i jak ten proceder zlikwidować - odpowiada Krzysztof Bukiel z OZZL.
Medexpress 2017-10-24 12:16

Wicepremier Morawiecki uważa i publicznie o tym mówi, że w Polsce marnuje się około 15 proc. przeznaczonych środków na ochronę zdrowia. Tak dalej być nie może - stwierdza przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel i do wicepremiera pisze list otwarty.

- Zapewne Pan nie wie, ale dokładnie takie samo tłumaczenie o "nieszczelności systemu" jako uzasadnienie dla niepodnoszenia nakładów na publiczną ochronę zdrowia słyszymy od kolejnych rządów, a zwłaszcza ministrów finansów, od 28 lat - czytamy w liście do Mateusza Morawieckiego.

OZZL i wszystkie związki zawodowe pracowników ochrony zdrowia chcą, żeby marnotrawstwo w publicznym systemie wreszcie się skończyło.

- Wzywamy zatem Pana, aby wskazał Pan nam na czym polega to 15 procentowe marnotrawstwo środków przeznaczonych na publiczną ochronę zdrowia i w jaki sposób mamy je zlikwidować. Jeśli Pan sam tego nie potrafi zrobić, prosimy o powołanie ekspertów, którym Pan ufa, aby oni odpowiedzieli na te pytania - pisze Krzysztof Bukiel.

Szef OZZL podkreśla też, że lekarze chętnie podejmą taką współpracę z rządem, bo za marnotrawienie pieniędzy płacą pacjenci umierając z powodu niedofinansowania systemu.

źródło: OZZL

PDF

Zobacz także