Pielęgniarki przed Sejmem: „Godna płaca po wartościowaniu pracy, a nie po uważaniu”

FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA
Medexpress 2021-06-15 13:53

We wtorek o godz. 11. przed budynkiem Sejmu rozpoczął się protest pielęgniarek i położnych oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych. W akcji bierze udział kilkaset osób. Manifestacja odbywa się pod hasłem: „Medycy pod Sejmem”. Protestujący apelują o do posłów o przegłosowanie ustawy o minimalnych wynagrodzeniach z poprawkami, która zakłada m.in. podwyższenie współczynników o 0,3.

- Protest przebiega zgodnie z planem. Jesteśmy bojowo nastawione. Mamy nadzieję, że posłowie zaakceptują poprawki wprowadzone do ustawy. Jeśli tak się nie stanie, to zorganizujemy kolejną manifestację - powiedziała w rozmowie z Medexpressem Agata Kaczmarczyk, przewodnicząca OZZPiP Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Protestujący mają na sobie białe koszulki i czepki pielęgniarskie. W ręku trzymają transparenty z hasłami takimi jak: „Za ciężką pracę te pieniądze nam się należą” , „Godna płaca po wartościowaniu pracy, a nie po uważaniu”. Mają też banery w kształcie znaków drogowych z napisem „STOP ustawie Niedzielskiego”.

Przypomnijmy:

7 czerwca pielęgniarki i położne zorganizowały strajk ostrzegawczy, który przeprowadzono w szpitalach na terenie całej Polski. Protestujący apelowali o poprawę warunków pracy i płacy.

PDF

Zobacz także