Przegląd prasy Grypa w natarciu

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W przeglądzie prasy m.in. o zespole Downa, który jest główną przyczyną przerywania ciąży, pielęgniarkach, które wyjechały do pracy za granicę.
Medexpress 2018-01-31 07:00

Choroby zakaźnie nie są priorytetem dla resortu
O tym co w konfrontacji ze wzrostem aktywności ruchów antyszczepionkowych może okazać się groźnym dla zdrowia - pisze Klara Klinger, Agata Szczepańska w Dzienniku Gazety Prawnej.

To nie zespół Downa jest główną przyczyną przerywania ciąży
W samym środku sejmowego sporu o projekt zakazujący tzw. aborcji eugenicznej rząd przedstawia zaskakujące dane na jej temat.
W 2016 roku zespół Downa był powodem tylko 37 proc. tzw. aborcji eugenicznych – wynika ze sprawozdania rządu z wykonania ustawy o planowaniu rodziny i warunkach przerywania ciąży. Takie sprawozdanie trafia do Sejmu co roku, jednak po raz pierwszy wskazano, jakie były konkretne przyczyny aborcji wykonanych z przesłanki mówiącej o upośledzeniu lub chorobie płodu - pisze Wiktor Ferfecki w Rzeczpospolitej.

Zostajemy bez pielęgniarek
20 tys. pielęgniarek już wyjechało do pracy za granicę, 55 tys. w każdej chwili może przejść na emeryturę. Absolwentki pielęgniarstwa od pracy w szpitalu wolą salon kosmetyczny - pisze Anita Karwowska w Gazecie Wyborczej.

Grypa w natarciu
Zatłoczone przychodnie, problemy, żeby dostać się do lekarza. Tysiące osób choruje w Radomiu na grypę, 15 z nich z powikłaniami trafiło do szpitala - pisze Małgorzata Rusek w Gazecie Wyborczej.

PDF

Zobacz także