Dokonania, szanse, wyzwania

II Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej

Piotr Barciuk

Opublikowano 07 lutego 2017, 11:10

Piotr Barciuk

Opublikowano 07 lutego 2017, 11:10

Wykorzystując metody analizy genetycznej lub molekularnej, medycyna personalizowana pomaga dobrać odpowiednie sposoby leczenia do konkretnych grup pacjentów.
Z rozwojem tej dziedziny wiedzy wiąże się duże nadzieje – już obecnie zasady medycyny personalizowanej znajdują praktyczne zastosowanie np. w wyborze optymalnej terapii raka piersi, jelita grubego, płuca czy czerniaka. Ich dalsze rozpowszechnianie się jest uzależnione od rzetelnej oceny efektywności klinicznej i kosztowej nowych terapii celowanych oraz od nieograniczonej dostępności do szybkiej diagnostyki molekularnej dla tych pacjentów, którzy mają odpowiednie wskazania. Podczas II Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej dyskutowane będą zarówno przykłady skutecznego wdrożenia zasad leczenia personalizowanego jak i bariery utrudniające ich szersze zastosowanie w Polsce
” - mówi prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong,
Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Organizatorami II Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej są Instytut Ochrony Zdrowia w Warszawie i Uniwersytet Jagielloński, gdzie odbędzie się spotkanie.
Udział w tym wydarzeniu wezmą udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Finansów, a także przedstawiciele pacjentów i goście z zagranicy.

W programie nadchodzącego Forum znajdą się sesje poświęcone tematyce:
- Medycyna Personalizowana z perspektywy pacjenta
- Medycyna Personalizowana z perspektywy systemowej
- Medycyna Personalizowana z perspektywy farmakoekonomicznej

27 marca 2017
II Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej
Auditorium Maximum Uniwersytet Jagieloński
ul. Krupnicza 33, Kraków

Szczegółowy program dostępny na: www.medycynapersonalizowana.pl

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

medycyna personalizowana / forum / lekarze / nauka / ekonomia
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28