Ile polski opiekun osób starszych może zarobić na Wyspach?

Medexpress

Opublikowano 14 lutego 2018, 11:04

Thinkstock/GettyImages
Medexpress

Opublikowano 14 lutego 2018, 11:04

Obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka 11,8 miliona osób w wieku 65+. Szacuje się, że do 2040 r. prawie jedna czwarta Brytyjczyków będzie miała 65 lub więcej lat, a liczba osób powyżej 85 lat wzrośnie ponad dwukrotnie - do ok. 3,4 miliona.

Wielka Brytania podobnie jak inne kraje Europy odchodzi od opieki instytucjonalnej na rzecz otoczenia potrzebujących opieką w ich własnym środowisku. Pracuje tam kilka milionów opiekunów domowych, a zapotrzebowanie na nich cały czas rośnie.

Opiekun osoby starszej to na Wyspach jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów. Każdy z nich, podobnie jak firmy świadczące domowe usługi opiekuńcze na terenie Wielkiej Brytanii muszą sprostać odpowiednim regulacjom. Zadaniem publicznych regulatorów jest monitorowanie jakości usług opiekuńczych oraz dbanie o zachowanie standardów.

Praca opiekuna osób starszych wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dlatego rodziny w UK bardzo ostrożnie wybierają firmy, które świadczą usługi opiekuńcze. Pomaga im w tym instytucja publiczna Care Quallity Commision, która bardzo wnikliwe weryfikuje jakość świadczonych usług oraz kwalifikacje opiekunów.

Praca w zawodzie opiekuna seniorów w Anglii to konieczność zdobycia szeregu kwalifikacji i certyfikatów, przejścia kilkudniowego szkolenia oraz wdrożenia w zasady opieki. Aby zostać opiekunem w UK konieczne są umiejętności uwzględniające różne obszary opieki nad seniorem, specyfikę opieki w chorobach otępiennych czy z seniorami niepełnosprawnymi.

Opiekunowie przygotowywani do pracy przez profesjonalne agencje zatrudnienia przechodzą specjalistyczne kursy przygotowujące ich do pracy w zawodzie oraz specyfiki pracy w Wielkiej Brytanii. Konieczna jest, również znajomość języka angielskiego i przejście testu językowego, który przeprowadza brytyjska szkoła. Obowiązkiem opiekuna jest też cały czas pogłębianie i odświeżanie zdobytej wiedzy poprzez np. cykliczne zdawanie testów internetowych z zakresu opieki.

Zarobki? Nawet 9 tysięcy złotych w trakcie 6 tygodniowego wyjazdu.

Źródło: Newsrm.tv

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

opieka długoterminowa / praca za granicą / opiekunowie / opiekunowie osób chorych
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30