Interes Pielęgniarek to nie interes Dudy

Pielęgniarki Cyfrowe

Opublikowano 10 sierpnia 2018, 09:46

Pielęgniarki Cyfrowe

Opublikowano 10 sierpnia 2018, 09:46

Z uwagą i zaciekawieniem obserwujemy coraz bardziej histeryczne wystąpienia związkowców z NSZZ „Solidarność”.

Nie tak dawno komentowaliśmy wniosek ,,Solidarności” do premiera Mateusza Morawieckiego o zwołanie nadzwyczajnego zebrania Rady Dialogu Społecznego, w którym zarzucano Ministrowi Zdrowia, iż podpisując porozumienie z reprezentującym pielęgniarki i położne Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych złamał zasady dialogu społecznego.

http://www.pielegniarkicyfrowe.pl/2018/07/28/gdzie-byla-solidarnosc-przez-ostatnie-lata-gdy-pomiatano-pielegniarkami-i-poloznymi/

NSZZ Solidarność NIE REPREZENTUJE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH.

Jest to jeden ze związków zawodowych o marginalnym znaczeniu dla grupy zawodowej pielęgniarek i położnych, bowiem nie reprezentuje naszych interesów i jego przedstawiciele są nieobecni podczas negocjowania warunków pracy i płacy.

NSZZ Solidarność również nie uczestniczyła w kluczowych dla Polskiego Pielęgniarstwa momentach, ani w codziennych problemach tej grupy zawodowej.

Od stycznia bieżącego roku, Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe alarmuje o bardzo złych warunkach pracy oraz o mobbingu, który występuje w bardzo wielu miejscach pracy pielęgniarek i położnych.

Podczas, gdy zdeterminowane, przemęczone i chore pielęgniarki ze szpitali w całej Polsce, a szczególnie na tzw. Ścianie Wschodniej, były zmuszone brać zwolnienia lekarskie, NSZZ Solidarność nawet nie ruszyła palcem, by pomóc starszym i schorowanym pielęgniarkom.

NSZZ ,,Solidarność” także nie stanęła w obronie zastraszanych przez dyrekcje szpitali chorych kobiet, które poddano kontrolom ZUS oraz zgłoszono ich absencje chorobowe do prokuratury jako przestępstwo.

Negocjacje z ministrem Łukaszem Szumowskim zaczęły się w lutym 2018 roku, nikt ani ze strony Rady Dialogu Społecznego, ani tym bardziej z NSZZ „Solidarność” nie zainteresował się podejmowanymi próbami porozumienia. Jedynie Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe wyraziło swoje stanowisko w kwestii toczących się rozmów.

NSZZ Solidarność nagle, po kilku tygodniach zaczyna protestować, wyraźnie kwestionując zasadność podpisanego Porozumienia, co w bardzo obraźliwych słowach wyraża przewodniczący Piotr Duda: https://www.termedia.pl/mz/Piotr-Duda-i-Solidarnosc-zarzucaja-Lukaszowi-Szumowskiemu-lamanie-konstytucji,31002.html

Natomiast, na podpisanie niemal analogicznego porozumienia Pana ministra Szumowskiego z innymi grupami zawodowymi ( w których przeważają mężczyźni ) p. Piotr Duda nie zareagował.

Dlaczego teraz, w sprawie środowiska pielęgniarskiego i położniczego ( w których przeważają kobiety) głośno, butnie i w chamskich słowach mówi o łamaniu Konstytucji do Ministra Zdrowia, Pana Szumowskiego?

Wydaje się, że Pan Piotr Duda uzurpuje sobie prawo do szowinistycznego wyrażania się o kobietach i do kobiet, bowiem środowisko pielęgniarek i położnych jest mocno sfeminizowane.

My jednak, nie boimy się tych szowinistycznych pokrzykiwań mężczyzny z przerostem ego, który wyraźnie zagalopował się w swoich emocjach i zachowaniu.

My nie jesteśmy górnikami, nie wyjdziemy również na ulicę jak oni krzyczeć i palić opony, do czego pewnie będzie namawiać NSZZ ,, Solidarność”:

https://www.mp.pl/kurier/191820,porozumienie-z-pielegniarkami-katalizator-konfliktu

Będziemy przekonywać, że są skuteczniejsze formy nacisku, co np. pokazała akcja #chorapielegniarka, czy #jedenetat.

Nie chcemy, by NSZZ Solidarność wypowiadał się w imieniu pielęgniarek, których nigdy nie reprezentował.

Przypominamy,

NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” NIE BRONI INTERESÓW PIELĘGNIAREK i POŁOŻNYCH

PS.

Od kiedy NSZZ Solidarność zaczęło bronić interesów pracodawców i dyrektorów szpitali?

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

związki zawodowe / Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe / NSZZ Solidarność
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31