Przegląd prasy: Jak leczy się COVID-19? Są nowe wytyczne

86498561
Fot. Thinkstock / Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z epidemią koronawirusa.
Medexpress 2020-11-12 07:00

Braki kadrowe nie usprawiedliwiają przewlekłości

Urząd Ochrony Danych Osobowych powinien rozpatrywać skargi najwyżej w ciągu dwóch miesięcy. A problemy organizacyjne nadzorcy nie mogą negatywnie rzutować na strony postępowania – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Jak leczy się COVID-19? Są nowe wytyczne

Sposób leczenia zależy od czterech stadiów choroby. Pierwsze jest bezobjawowe lub skąpoobjawowe i nie wymaga hospitalizacji. Drugie już jest pełnoobjawowe i powinno być leczone w szpitalu. W stadium trzecim dochodzi do tzw. burzy cytokinowej, a w czwartym toczy się już walka o życie pacjenta – wyjaśnia prof. Robert Flisiak - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Dagmara Żaczek-Pawlak, Natalia Żaczek-Jercha: Karetki odjeżdżają z niczym

Krążące ambulanse pomiędzy szpitalnymi oddziałami ratunkowymi stają się codziennością. Szpitale odmawiają przyjęć pacjentów, tłumacząc się brakiem wolnych miejsc - informuje Rzeczpospolita.

Amantadyna - cudowny lek dla zarażonych koronawirusem? Uwaga! TVN

Lekarz z Przemyśla, od miesięcy leczy pacjentów chorych na COVID-19 ogólnodostępnym lekiem, stosowanym m.in. w chorobie Parkinsona. To amantadyna. Pulmonolog twierdzi, że efekty są spektakularne, co potwierdza kilkudziesięciu jego pacjentów. Naukowcy pozostają sceptyczni. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem samodzielnego stosowania amantadyny - informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także