Przegląd prasy: Jak od 15 stycznia zarejestrować się na szczepienie na COVID?

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-01-15 07:00

Szpitale tymczasowe - kłopotliwa rezerwa

Lepiej za rok stwierdzić, że szpitale tymczasowe okazały się zbędne, niż żałować, że ich nie mieliśmy - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Falstart procesu szczepień. Oficjalna rejestracja dopiero ruszy, a są już punkty, w których nie ma wolnych miejsc

Punkty szczepień już zaczęły zapełniać terminy szczepień w centralnym systemie, choć oficjalna rejestracja ruszy dopiero w piątek - wynika z ustaleń DGP. To efekt zapisów osób chętnych na tzw. zeszyt i możliwości wskazania części wolnych terminów jako “wewnętrzne”. Już są punkty, w których nie ma wolnych miejsc dla osób, które w piątek chciałyby się dopisać np. drogą internetową.

Samorządy ruszają z informacjami o szczepieniach

Gminy mają prowadzić lokalne akcje informujące o szczepieniach i otrzymać za pośrednictwem wojewodów potrzebne materiały: ulotki i plakaty. Część miast czeka na wsparcie administracji rządowej. Inne już zaczęły powiadamiać mieszkańców, uruchamiając na to pieniądze z własnych budżetów - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Koronawirus. Jak od 15 stycznia zarejestrować się na szczepienie na COVID ?

Od piątku 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez formularz online - informuje Rzeczpospolita.

Świat się szczepi. Izrael prymusem, Francja daleko w tyle, Wielka Brytania ściga się z czasem

Szczepionek jest ciągle jeszcze za mało, by pandemia koronawirusa znalazła się pod kontrolą. Najdalej pod tym względem jest Izrael, który szczepienia rozpoczął już w połowie grudnia - informuje Gazeta Wyborcza.

PDF

Zobacz także