Jak skrócić drogę do neurologa-epileptologa?

Medexpress

Opublikowano 28 pazdziernika 2021, 12:00

Fot. Getty Images/iStockphoto
Medexpress

Opublikowano 28 pazdziernika 2021, 12:00

Diagnostyka i leczenie padaczki to skomplikowany proces na wielu poziomach, także ze względu na dostępność lekarzy specjalistów. Neurolodzy, do których trafiają pacjenci z objawami epilepsji, nie zawsze specjalizują się w leczeniu padaczki, niejednokrotnie mając niewielkie lub nawet żadne doświadczenie w prowadzeniu chorych z tą dolegliwością. Bardzo często chorzy wymagają konsultacji specjalisty epileptologa, który przygotowany jest kompleksowo zarówno do diagnostyki, jak i prowadzenia terapii chorych na padaczkę. Bywa, że do takich lekarzy trzeba dojechać bardzo daleko. O tym, że pacjenci, u których podejrzewa się lub stwierdzono epilepsję, pokonują czasem całą Polskę, żeby skonsultować się ze specjalistami, wiedzą doskonale lekarze Neurosphery, Centrum Terapii Padaczki.

– Zgłaszają się do nas pacjenci z każdego zakątka Polski, często widząc w nas jedyną albo ostatnią nadzieję na prawidłową diagnozę i leczenie. I chociaż mamy rozbudowany system usług telemedycznych, dzięki któremu możliwa jest wizyta online, to w pełni zrozumiałe, że czasami chory potrzebuje porozmawiać z lekarzem na żywo – mówi szef Neurosphery, dr Piotr Zwoliński.

– Taka podróż bywa uciążliwa, szczególnie gdy pacjentem jest dziecko. Dlatego prowadzimy intensywne prace, żeby naszym, pacjentom było do nas bliżej. Neuroterminal, internetowy portal pacjenta to jedno z rozwiązań Neurosphery, które diametralnie poprawiło naszą dostępność, bez względu na miejsce zamieszkania chorego – dodaje Łukasz Sosnowski, CEO Neurosphera. Dzięki Neuroterminalowi aż 70% wizyt w Neurospherze odbywa się online, pacjenci mają stały dostęp do swoich lekarzy opiekunów, możliwość zamówienia recept, prowadzenia kalendarza zdarzeń, a lekarz na bieżąco może śledzić przebieg choroby. Ale nie poprzestajemy na tym. Właśnie otwieramy nowy oddział Neurosphery, we Wrocławiu.

Jedna jaskółka wiosnę uczyni? Czy Neurosphera rozwiąże problem chorych na epilepsję?

– W Neurospherze, w ramach kompleksowego planu opieki każdy otrzymuje ujednoliconą, jakościową pomoc, dostęp do stałego wsparcia i sprawdzonych rozwiązań terapeutycznych. W razie potrzeby lekarz-opiekun może zlecić dodatkowe badania, skonsultować się z lekarzem innej specjalizacji, zwołać konsylium Neurosphery, składające się z lekarzy wyższego poziomu medycznego lub pokrewnych specjalizacji. Podsumowując: niezależnie, kto i w jakim ośrodku prowadzi pacjenta, poziom opieki i dostępności do najnowocześniejszych narzędzi, jakimi dysponuje Neurosphera, jest dokładnie taki sam. Najwyższy – zapewnia dr Piotr Zwoliński.

dr Piotr Zwoliński

Unifikacja opieki nad pacjentami to równorzędna z dostępem do najnowocześniejszych technik diagnostyki i leczenia przewaga, którą szczyci się Neurosphera. CTP twierdzi, że to unikalna cecha na tle innych ośrodków, pozwalająca Neurospherze plasować się na czele prywatnych przychodni leczenia padaczki w Polsce. Poszerzenie dostępności do swoich usług to ambicja, ale i realny plan centrum.

– Chcemy pomagać, to nasza misja. Mamy plan, by dotrzeć do każdego pacjenta z padaczką, który potrzebuje specjalistycznej pomocy, a czasem także nadziei, bo wobec trudów diagnostyki ich przypadku inni się poddali. Dlatego oddział we Wrocławiu to dopiero początek, pierwszy przyczółek poza Warszawą, który – dosłownie – wychodzi na przeciw potrzeb chorych na epilepsję, mówi Łukasz Sosnowski. – Ale żeby pomagać, my też potrzebujemy dalej się rozwijać. Szukamy przychodni neurologicznych i neurologów z całej Polski, którzy chcą razem z nami napisać kolejny rozdział w nowoczesnym leczeniu epilepsji.

Chcesz leczyć padaczkę? Zgłoś się!

Diagnostyka i leczenie padaczki to ogromne wyzwanie, na które decydują się nieliczni neurolodzy. Także dlatego, że system wsparcia w uzyskaniu doświadczenia jako lekarz epileptolog jest niewystarczający albo trudno dostępny. Tę sytuację zmienia Neurosphera. Każdemu lekarzowi lub przychodni neurologicznej, która zdecyduje się na rozwój zawodowy, finansowy i naukowy w obszarze epileptologii, zapewnia kompleksowe wsparcie.

Chętni do podjęcia wyzwania i dołączenia do zespołu Neurosphery otrzymują gwarancję rozwoju zawodowego - na dwóch poziomach szkoleń i aż trzech kierunkach certyfikacji (w zakresie epileptologii, neurofizjologii klinicznej oraz neurocybernetyki). CTP gwarantuje też cykl dodatkowych szkoleń kierunkowych, warsztatów i konsultacji z najlepszymi epileptologami w Polsce. Kwalifikacje specjalistyczne uzupełnią szkolenia „miękkie”, pomagające zdobyć kompetencje ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków. Neurosphera zapewnia też pokrycie kosztów biernego lub aktywnego uczestnictwa w wybranych sympozjach i konferencjach naukowych w Polsce i za granicą takich jak European/International Epilepsy Congress.

– Zapraszamy lekarzy, którzy chcą wejść do naszego zespołu, a zarazem współtworzyć z nami nową jakość w leczeniu padaczki. Ale nie czekamy z pustymi rękami – każdemu, kto podejmie wyzwanie opieki nad chorymi z epilepsją, zapewniamy profesjonalne przegotowanie do tego wyzwania. Zgodnie z naszą misją i wartościami, każdy lekarz Neurosphery ma mieć dokładnie takie same umiejętności, możliwości i narzędzia do pracy, bo każdy pacjent zasługuje na tak samo wysoki poziom opieki – mówi Łukasz Sosnowski. – Jeśli więc prowadzisz przychodnię lub gabinet neurologiczny lub praktykujesz jako neurolog i chcesz poszerzyć swoje kompetencje i razem z nami pomagać osobom z epilepsją, czekamy i jesteśmy gotowi, by rozpocząć wspólne działanie – dodaje.

Kontakt:
Łukasz Sosnowski, CEO

lukasz.sosnowski@neuroterminal.com, tel. 509 53 53 53

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Neurosphera / padaczka / epileptologia / epilepsja
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31